Партія Порошенка "вбухнула" 100 млн грн на парламентські вибори: аналіз виборчого фонду

Партія Порошенка 'вбухнула' 100 млн грн на парламентські вибори: аналіз виборчого фонду

"Грошові витребеньки - справа не легка"

Партія «Європейська солідарність» за час парламентської виборчої кампанії витратила майже 100 млн грн. Це дані остаточного фінансового звіту партії, оприлюдненого на сайті ЦВК.

Виборчий фонд партії Петра Порошенка проаналізували журналісти видання "Факти Запоріжжя".

Всі кошти зайшли до виборчого фонду від партії «Європейська солідарність», а це означає, що ніякі фізичні чи юридичні особи не перераховували гроші на розвиток партійної пропаганди.

А це означає, що її представникам вдалося уникнути розкриття імен у фінзвітах донорів виборчої гонки. Про надходження коштів політсила відзвітує частково в серпні та листопаді, коли надасть фінансові звіти за другий і третій квартали відповідно до НАЗК.

На що витрачали

Телевізійний магнетизм заполонив серця всіх політичних сил України, тому не дивно, що більша частина прийшлося на агітаційну рекламу, за цю послугу партія віддала понад 64 млн грн. Зокрема, на долю «1+1» та  ТРК «Україна» припало по 14 млн грн.

Крім того, на рекламу в соцмережах було витрачено 6,6 млн грн. З них понад 4 млн отримав ФОП Горбань Богдан Юрійович, зареєстрований у Києві. Людина з ідентичним іменем у квітні 2019 року претендувала на посаду заступника керівника Управління зовнішніх комунікацій Національного антикорупційного бюро України, зазначає Рух Чесно.

За даними Бібліотеки реклами Фейсбук, головна сторінка партії «ЄС»  впродовж червня-липня витратила на рекламу 5,4 млн грн. Рекламу оплачували також зі сторінки «Петро Порошенко».

Витрачались на рекламу і з регіональних сторінок «Європейської солідарності». До слова, зі сторінки «ЄС. Львів» на поширення реклами (впродовж з 22 червня до 19 липня) у соцмережі спрямували майже 10 тисяч доларів. Хоча офіційно політсила відкрила виборчий фонд 25 червня.

Зазначимо, що партія «ЄС» отримуватиме «грошові призи» (державна фінансова підтримка) у розмірі 109 млн грн/рік.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі