Партійні фінанси: скільки грошей від держави отримають партії, які подолали 2% (оновлено)

Партійні фінанси: скільки грошей від держави отримають партії, які подолали 2% (оновлено)

Партії-учасники дострокових виборів у Верховну Раду можуть розраховувати на подальше державне фінансування за умови, що подолали планку у 2+% виборців – завдяки прийнятому у 2015 році до Закону України "Про запобігання та протидію політичній корупції". Про це повідомляє "Чесно".

Щоправда, партії будуть повинні звітувати за щорічні бюджетні вливання на інституціональний розвиток. Зараз на державні гроші претендують 11 партій, які підпадають під вимоги законодавства.

Більше всіх отримає партія "Слуга народа" – її відсотки принесуть їй не менше 225 млн гривень на рік, що у сумі складе понад 1,125 млрд гривень за всі п'ять років роботи Верховної Ради IX скликання. Грошові виплати чекають й на інші партії – близько 68 млн гривень на рік отримає "Опозиційна платформа – За життя" Медведчука-Бойка, майже 74 млн грн на рік буде отримувати "Європейська солідарність" Петра Порошенко, приблизно 42 млн грн на рік дістанеться ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко. Вакарчуківська партія "Голос" отримае 62 млн грн на рік.

Партії, які не змогли пройти до Ради, але набрали більше 2% голосів виборців, також отримають від держави гроші на щорічні інституціональні потреби – це "Сила і честь" (19,8 млн на рік), "Опозийційний блок (17,2 млн на рік), "Партія Шарія" (12,2 млн на рік), Радикальна партія Ляшка (20,2 млн на рік), "Українська стратегія Гройсмана" (12,2 млн на рік) та ВО "Свобода" (11,6 млн на рік).

Варто пам'ятати, що грошова виплата залежить від набраних партією відсотків, тож результати політичних сил після повного опрацювання протоколів можуть відразнятися у той, чи інший бік, тобто зміняться й цифри грошових виплат.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі