Партію Гройсмана поповнювали фізичні та юридичні особи: огляд виборчого фонду

Партію Гройсмана поповнювали фізичні та юридичні особи: огляд виборчого фонду

Виборчий фонд УСГ (окрім партійних коштів) поповнювався коштом юридичних та фізичних осіб.

Офіційно партія «Українська стратегія Гройсмана» витратила на передвиборчу кампанію 89 319 000 грн.

Оплачувала рахунки за рекламу, оренду, друковану агітпродукцію та концерти. Цю інформацію зазначено в остаточному фінансовому звіті про використання коштів з виборчого фонду партії на сайті ЦВК.

Виборчий фонд УСГ (окрім партійних коштів) поповнювався коштом юридичних та фізичних осіб.

Так, юрособи внесли до фонду Гройсмана - 6,3 млн грн, фізособи – 17,8 млн грн. Назви та імена спонсорів є у звіті, а от звідки політсила взяла 66,7 млн грн, які перерахувала до свого виборчого фонду з власного поточного рахунку, стане відомо тільки з її фінансових звітів за ІІ і ІІІ квартали цього року.

Надходження від юридичних осіб

Вагомий внесок з-поміж юридичних осіб пожертвувала ГО «Громадський рух «Українська стратегія». Її очільник - Євген Золотарьов, член політради УСГ. Її внесок у фонд УСГ склала близько 2 млн грн. Крім того, ГО «Громадський рух «Українська стратегія» та політсила «Українська стратегія Гройсмана» – різні юридичні особи.

Громадські організації, згідно із законодавством, не оприлюднюють фінансових звітів, тому політичні партії часто використовують ГО, щоб приховати справжні надходження та витрати під час виборчих кампаній.

Ще одним донором політсили Гройсмана є компанія «Митний термінал Київщини». Вона переказала в виборчфонд – 3 млн грн. Власник ТОВ – Анатолій Засуха, український політик

Левову частку до виборчої скарбниці політсили влила аграрна компанія «Екліпс Інвест» - 580 тисяч гривень.

ТОВ "Тобако Трейд Компані" дало УСГ 540 тисяч гривень, однак партія їх повернула. Зареєстрована ця компанія у Львові, спеціалізується на роздрібній торгівлі напоями. Її власник Михайло Жарун володіє також ТОВ «Алко Трейд Компані».

Крім того, 430 тисяч гривень повернули й компанії «Генезис+», що зареєстрована у Волинській області. Найпоширенішими причинами повернення внесків є наявність у донора податкового боргу, або те, що компанія зареєстрована не в Україні, або її бенефіціарами є іноземці.

700 тисяч гривень інвестували в УСГ наступні ТОВ:  «Компанія з управління активами «Про капітал ессет менеджмент», «Про капітал сек'юрітіз» і «Про-консалтінг». Дані компанії пов’язані двома спільними засновниками  - Володимир Поліщук і Дмитро Олійник

Внески від фізосіб

59 людей переказали політсилі близько 18 млн грн.

Зокрема, родина Бондарів із с. Концово Закарпатської області надіслала УСГ 384 тис. грн. Йожеф Бондар – депутат Ужгородської райради та підприємець.

Найменший внесок до виборчого фонду УСГ – 12 175 гривень. Майже по 100 тис. грн партія отримала від двох підприємців з Києва – Олега Серьоженка та Олександра Соколова.

Про більшість донорів виборчої кампанії УСГ інформації в інтернеті немає. Їхні імена та прізвища фігурують лише у фінансовому звіті партії. Значна частина цих людей зареєстрована на Закарпатті та в Києві.

На що витрачали гроші

Левову частину виборчфонду партія витратила на телерекламу. УСГ віддала телеканалам 68 млн грн. Це 76% бюджету її виборчої кампанії.

Найбільше заплатила ТРК «Україна» (20,2 млн грн) та «Інтеру» (18 млн грн). Була також реклама на регіональних телеканалах.

3,3 млн грн партія витратила на друковану агітпродукцію, ще 670 тисяч – на рекламу в обласних і районних газетах.

8,3 мільйона гривень вклала в зовнішню рекламу в різних містах України.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі