Паспортизація сім-карт і не тільки: які новації запропонували запорізькі нардепи

Паспортизація сім-карт і не тільки: які новації запропонували запорізькі нардепи

Цей законопроект також з великою ймовірністю втілить в життя сценарій, про який невпинно говорять останні кілька років, а саме - мобільний зв'язок в Україні буде тільки за паспортами.

Представники партії «Слуга народу» від Запоріжжя подали законопроект, який має на меті інтегрувати електронні комунікації України у глобальні електронні комунікації з урахуванням політичних та економічних інтересів України.

Так, уродженець Запоріжжя Михайло Федоров,  сумісно із запорізькими нардепами від «Слуги народу» Романом Сохою, Михайлом Крячко, Сергієм Штепой та новим міністром зареєстрували законопроект №1083 «Про електронні комунікації». Він має на меті впорядкувати стаціонарний і мобільний зв'язок та інші види електронних комунікацій. Так, за допомогою нового закону влада зібралася поставити на облік всі телефони в країні, обмежити свободу громадян, в тому числі, при користуванні інтернетом.

Розпочати планують з блокування «сірих» смартфонів, ввезених в Україну нелегально. Для цього створять реєстр IMEI всіх пристроїв (включаючи IoT). Реєструвати будуть за паспортами. Решта - поза законом і мережі.

Раніше вже робилися спроби в тому чи іншому вигляді внести в норму, що дозволяє блокувати так званий «сірий» імпорт телефонів. Останньою спробою був законопроект №1888, який Верховна Рада відмовилася підтримувати, попри лобіювання останнього операторами мобільного зв'язку і особисто президентом Порошенко. І ось зараз така норма є в свіжому законопроекті №1083. Власне, вона викладена в статті 25, а конкретніше - в пунктах 11 і 12:

"11. Використання термінального обладнання, код ІМЕІ якого не внесено в Систему контролю кодів ІМЕІ — заборонено в Україні. Постачальники послуг електронних комунікацій зобов’язані здійснювати постійний обмін даними з Системою контролю кодів ІМЕІ в онлайн режимі та інформувати споживачів електронних комунікаційних послуг мобільного зв’язку про відсутність кодів ІМЕІ їх термінального обладнання в Системі контролю кодів ІМЕІ, при підключенні їх термінального обладнання до електронної комунікаційної мережі.

12. Споживачі, які отримали відповідне повідомлення від постачальника електронних комунікаційних послуг, зобов’язані внести код ІМЕІ термінального обладнання, що ними використовується, у Систему контролю кодів ІМЕІ у порядку визначеному національним регулятором. Відсутність в Системі контролю кодів ІМЕІ оригінального (такого що не повторюється) коду ІМЕІ термінального обладнання є підставою для блокування постачальником електронних комунікаційних послуг доступу до електронної комунікаційної мережі такого термінального обладнання".

Цей законопроект також з великою ймовірністю втілить в життя сценарій, про який невпинно говорять останні кілька років, а саме - мобільний зв'язок в Україні буде тільки за паспортами. Так, законопроект передбачає обов'язкову реєстрацію всіх абонентів мобільного зв'язку. Тобто, всі абоненти, які зараз користуються послугами зв'язку анонімно, повинні будуть в обов'язковому порядку надати свої особисті дані операторам. 

Також нардепи хочуть зобов'язати зберігати провайдерів всі дані користувачів на термін до 30 років. Тобто, стежити буду за кожним і постійно. Крім цього, закон дозволить силовикам "зливати" інформацію про користувачів, закривати «неугодні» сайти, заборонить VPN (вконтакте і Одноклассниках ) і багато іншого. І це заслуга чотирьох запорізьких нардепів: Федорова, Крячко, Сохи і Штепи.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі