Перезавантаження влади чи торги за кейс губернатора: стілець під Туринком захитався?

Перезавантаження влади чи торги за кейс губернатора: стілець під Туринком захитався?

За нашою інформацією, Офіс президента відсьогодні розпочне повне перезавантаження губернаторів. А це означає, що крісло захиталось й під Віталієм Туринком (голова Запорізької області, - ред.).

Так, Андрій Єрмак просить президента оновити повністю штат ОП. Під загрозу потрапив перший заступник керівника Офісу Президента Сергій Трофімов. 

Перш за все будуть відсторонені від посад ті, хто нічим не запам'ятався. Втім, багато лобістів наразі намагаються заручитись підтримкою з представниками ОП.

З самого початку процедура висунення кандидата на посаду голови Запорізької області Віталія Туринка викликала певний подив. Йдучи в президенти, Володимир Зеленський гучно засуджував кадрову політику своїх попередників. 

Попри неодноразові висловлювання президента, що з його приходом все зміниться в питаннях кадрової політики: зокрема, зобов’язався проводити публічні конкурси і проганяти всіх кандидатур через публічні обговорення – історія з паном Туринком, скоріше показала, що все навпаки.

Крім того, що Віталій Вікторович сам переїхав з Рівного до Запоріжжя, так ще й команда однодумців перекочувала на нову територію.

З неофіційних джерел виданню «Факти Запоріжжя» відомо, що «просунув» на посаду голови області його Дмитро Попов, який очолює підприємство «Золотий вік».

1. Туринок і «переписана» фірма на дружину:

Віталій Вікторович в перший же день свого призначення порушив закон «Про корупцію», здійснивши процедуру повної передачі свого майна та корпоративних прав на підприємства члену родини у день підписання президентом Володимиром Зеленським відповідного указу.

2. Туринок і кум Тарасенко:

Не забув очільник Запорізької області й про друзів своїх ліпших. Так, на посаду заступника голови облдержадміністрації вирішив призначити свого кума та партнера по бізнесу Володимира Тарасенка.

Про його методи спілкування з колегами ми писали раніше.

Змушені констатувати, що сьогодні нові обличчя української та регіональної влади наступають на ті ж самі граблі, що і їхні попередники, призначаючи на відповідальні посади своїх родичів та друзів. 

3. Туринок і «Онур»:

Обійнявши посаду голови ЗОДА, пан Туринок не втратив бізнес-жилки та вирішив її залучити в тандемі зтурецьким представництвом.

Так, у поточному році ТОВ «Онур» закріпило за собою головного підрядника області в галузі будівництва й ремонту автошляхів. За нашою інформацією результати зустрічі Туринка та генерального координатора турецької фірми Емре Караахметоглута задовольнили учасників, умови співпраці чиновників й бізнесменів у поточному році визнано приємними для двох сторін на 2020-й, порядок цифр буде обговорений на наступних зустрічах.

Втім з поінформованих джерел виданню стало відомо, що насправді вкладені таємні домовленості з головними порушниками габаритно-вагових норм. За нашими даними по дорогах держаного значення діє обмеження до 36 т, а місцевого значення - 24 т. Припускаємо, що авто з вантажем асфальтобетонну мала значні перевищення, а це стає рушійним чинником розбитих доріг, і дякувати за це будемо Віталію Туринку.

4. Туринок і ВЕС:

Не оминув увагою пан голова й норвезький бізнес-проект компанії NBT, яка планує побудувати в Запорізькій області найбільшу в Європі вітрову електростанцію Зофія, потужністю 750 МВт, що буде розташована на територіях Якимівської й Кирилівської ОТГ.

За нашою інформацією, Віталій Туринок та Володимир Тарасенко домовились з представником компанії NBT в Україні Владиславом Казаком про те, що поставляти бетон для бетонування фундаменту та паль для вітрогенераторів будуть підконтрольні їм підприємства.

На прикладі цього ми бачимо яскраве підтвердження влучного висловлювання  32-го президента  США Франкліна Рузвельта:

Успішний бізнесмен, ніколи не стане хорошим державним діячем, його єдиний інтерес - кишеня, набита грошима, а не народ.

5. Тотальне ігнорування: для кого працює голова Запорізької ОДА?

Віталій Туринок очолює Запорізьку облдержадміністрацію з початку вересня минулого року. Прийшовши до влади, він наголосив на тому, що працюватиме для людей, будучи "слугою народу". Вже минуло пів року з моменту призначення Віталія Туринка на посаду, а для кого працює очільник ЗОДА - й досі незрозуміло, запевняють мешканці Запоріжжя.

Як зазначає активістка Ірина Лех, пройшло пів року з того часу, як обласна влада востаннє організовувала зустріч із представниками місцевого бізнесу у форматі засідання координаційної ради з питань розвитку підприємства. Більше того, ігнорування "наповнювачів" місцевого бюджету податками відбувається вперше за всю історію області. Раніше голова бізнес союзу Олени Яременко намагалась достукатись до голови, аби провести засідання, втім результатів це не дало. Будь-які звернення ігноруються паном Туринком, запевняє бізнесвумен.

Чим завершиться перезавантаження - дізнаємось згодом. Та вже відомо, що торги губернаторського кейса продовжуються.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі