Перші кроки очільника Запорізької області Віталія Туринка: питань більше, ніж відповідей

Перші кроки очільника Запорізької області Віталія Туринка: питань більше, ніж відповідей

Тому пропонуємо Віталію Туринку відповісти на питання у будь-який зручний спосіб: письмово чи під час інтерв’ю.

Віталій Туринок працює на посаді голови ОДА понад півтора тижня, але й досі залишається для широкого загалу «темною конячкою». Ми проаналізували перші кроки нового очільника регіону та підготували ряд запитань до Віталія Туринка.

Указом Президента України Володимира Зеленського від 5 вересня новим головою Запорізької облдержадміністрації було призначено Віталія Туринка. Офіційно представляти активу регіону нового очільника Володимир Зеленський не приїхав, відрядивши для цієї місії першого заступника голови Офісу президента Сергія Трофимова. 

Вже наступного після призначення дня, у суботу, 7 вересня, Віталій Туринок провів свою першу робочу нараду. І хоча Віталій Вікторович працює у новому статусі лише півтора тижня, він навіть встиг отримати першу зарплатню.

Журналісти видання «Факти Запоріжжя» вирішили проаналізувати перші кроки нового голови ОДА на посаді та поставити ряд запитань Віталію Туринку як очільнику Запорізького регіону.

Перші кроки

Опустимо участь Віталія Туринка у офіційно-урочистих заходах з приводу різноманітних свят, участь у яких є «обов’язково-примусовою» для високопосадовця. Зосередимося на управлінсько-господарських справах нового очільника регіону.

Зрозуміло, що Віталій Вікторович лише входить у курс справ і очікувати від нього якихось радикальних дій чи відчутних змін було б нелогічно. Джерела видання повідомляють, що наразі новопризначений високопосадовець багато часу приділяє налагодженню взаємин із представниками регіональних фінансово-промислових груп, проводить «співбесіди» із керівниками і співробітниками департаментів та структурних підрозділів ОДА, які перейшли до нього у спадок від попередника Костянтина Бриля, а також веде тривалі діалоги із власниками місцевих підприємств, які працювали тривалий час на підрядах за бюджетний кошт.

При цьому, очільник регіону також зустрівся із мерами та функціонерами міст, зокрема, тими, де є питання, які потребують негайного реагування та вирішення, - Запоріжжя, Енергодару, Бердянська ті ін. В цілому, перший етап на новій посаді проходить у Віталія Туринка у вигляді аудити ситуації на Запоріжжі. Що теж логічно.

Зазначимо також, що за перший тиждень роботи новий голова ОДА провів лише одну нараду зі  своїми заступниками, ще кілька нарад із проблематики регіону, як то незадовільний стан доріг та дотримання вантажівками вагового режиму, боротьба з наркоторгівлею та всюдисущою рекламою наркотиків, а також відзначився листом, в якому задекларовані наміри побороти корупцію у галузі державних закупівель, щоправда, без зазначення конкретних механізмів.

Подив і багато запитань викликає кадрова політика Віталія Туринка. Крім неоднозначного призначення своїм радником Володимира Головешка (який, згідно із даними декларації, досі працює у Запорізькій обласній раді, а не у ЗОДА), ніяких кадрових рішень Віталій Вікторович досі не ухвалив. На своїх посадах продовжують працювати всі заступники голови ОДА, більшість з яких неодноразово ставали героями антикорупційних розслідувань – Елла Слепян, Віктор Скобліков, Едуард Гугнін, Олександр Бабанін. На посадах залишаються директор ДП «Місцеві дороги Запорізької області» Геннадій Тімченко, начальник обласної Служби автомобільних доріг Андрій Івко та інші, не менш скандальні посадовців.   

Раніше наше видання оприлюднило перелік очікувань громадськості від нового очільника регіону. Вочевидь, окрім поодиноких випадків, до вирішення більшості гострих та актуальних для регіону питань Віталій Туринок ще не приступав. Чому – часу замало, руки не дійшли чи у нового керівника регіону інше бачення розвитку Запоріжжя? – питання риторичне. Проте, ми продовжуємо спостерігати за роботою Віталія Вікторовича і сподіваємося на його продуктивність і конструктивність.

Хто Ви, пане Туринок?

Політикуму, бізнесу, журналістам та пересічним мешканцям Запорізької області було би легше зрозуміти логіку ухвалення рішень та дій голови ОДА, а, відповідно, перспективи розвитку ситуації, якби призначення Віталія Туринка на посаду відбувалося не кулуарно, а з урахування громадської думки. Наразі, через брак інформації про особу нового очільника регіону, є великий суспільний запит на відомості про нього.

У зв’язку з цим, видання «Факти Запоріжжя» підготувало до голови Запорізької ОДА Віталія Туринка ряд питань, відповіді на які сподіваємося отримати. А саме: 

Про особисте:

- Освіта: де, коли та який навчальний заклад закінчив чинний голова ОДА?

- Трудова діяльність: в яких галузях та на підприємствах/установах працював до призначення, які досягнення здобув?

- Спеціалістом чи експертом з яких питань Ви можете себе назвати?

- Чи маєте досвід громадської діяльності?

- Хто входить до складу Вашої сім’ї?

- Чи притягувалися Ви раніше до адміністративної чи кримінальної відповідальності, якщо так, то коли та за яких обставин?

- Ви, члени Вашої сім’ї або підконтрольні Вам чи членам Вашої сім’ї суб’єкти господарювання коли-небудь були фігурантами кримінальних проваджень?

Про призначення та політичні вподобання:

- Чи проходили Ви медичне обстеження перед призначенням на посаду голови ЗОДА? Маєте хронічні хвороби, шкідливі звички або залежності?

- За якими критеріями, на Вашу думку, Президентом України обрав Вас на посаду керівника Запорізької ОДА?

- Чи проходили Ви перед призначенням особисту співбесіду з Володимиром Зеленським або з іншою особою?

- З ким особисто Ви знайомі в Офісі Президента України, чи маєте звідти певну протекцію?

- Яке Ваше особисте ставлення до Партії регіонів, Опозиційного блоку, опозиційна платформа «За життя», Євгена Анісімова, Олександра Пеклушенка, Олександра Сіна?

- Чи відповідає дійсності інформація про те, що Ви маєте кулуарні домовленості із бізнесменом Дмитром Поповим чи зустрічалися із ним особисто і за яких обставин?

Про плани на посаді, кадри та перспективи:

- Чи маєте Ви програму розвитку Запорізького регіону? Якщо так, то надайте, будь ласка, перелік конкретних заходів та запланований термін їх реалізації;

- Чи плануєте Ви щотижня оприлюднювати плани роботи ЗОДА та звітувати про їх виконання?

- Чи маєте Ви команду професіоналів, яку прагнете залучити до роботи у ЗОДА? Якщо так, то надайте перелік цих осіб та прогнозований термін їх призначення на посади.

- Кого з чинних заступників голови ЗОДА Ви плануєте залишити на займаних посадах, а кого звільнити та в який термін?

- Чи користуєтесь Ви службовим автотранспортом? Якщо так, то яким саме, хто їм керує, хто сплачує за ПММ?

- За якими критеріями Ви обирали собі радників? Чи були з ними знайомі до їх призначення на посади?

Ми вважаємо, що жителі Запорізької області мають право знати якомога більше інформації про голову облдержадміністрації. Тому пропонуємо Віталію Туринку відповісти на питання у будь-який зручний спосіб: письмово чи під час інтерв’ю. Всі отримані відповіді будуть оприлюднені без правок та купюр.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі