Підконтрольні «Запоріжсталі» депутати ігнорують зловживання «дорожників» задля преференцій для шефа

Підконтрольні «Запоріжсталі» депутати ігнорують зловживання «дорожників» задля преференцій для шефа

Гендиректор заводу Ростислав Шурма забезпечив ремонт дороги до власного будинку в обмін на бездіяльність депутатів облради від «Опозиційного блоку»?

У травні поточного року ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на замовлення ДП «Місцеві дороги Запорізької області» провело ремонт автомобільної дороги О-080789 Запоріжжя – Біленьке. Ця тема детально висвітлена в окремій публікації про так званий «дембельський акорд» ексгубернатора Запорізької області Костянтина Бриля, який перед своїм звільненням прийняв і оплатив проведений за один місяць ремонт автошляху, протяжністю 10,4 км та вартістю понад 82 млн гривень.

Зазначену ділянку дороги розпочали ремонтувати ще у 2018 році. Тоді за кошти Дорожнього фонду на замовлення Департаменту капітального будівництва облдержадміністрації ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» виконало поточний середній ремонт ділянки дороги О080789 протяжністю 3 км, яку ввели в експлуатацію. Вартість робіт склала 23 млн грн.

Але, як з’ясувалося, насправді зазначена автомобільна дорога потрапила у «топ» доріг, які потребують негайного ремонту, зовсім не через її аварійний стан. Річ у тім, що кожного дня цією дорогою користується генеральний директор заводу «Запоріжсталь» Ростислав Шурма, прямуючи із Запоріжжя до селища Розумовка, де розташований його позаміський будинок. Саме цю ділянку дороги й було відремонтовано першочергово. Загальна вартість робіт склала понад 105 млн грн.

За інформацією джерел видання, пріоритетність в ремонті зазначеної ділянки дороги була однією з умов Ростислава Шурми, за виконання яких він гарантував невтручання депутатів Запорізької обласної ради від партії «Опозиційний блок» у діяльність державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» та його директора Геннадія Тімченка.

Іншою обов’язковою умовою, повідомляють інсайдери, було забезпечення перемоги ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» у відкритих торгах та обрання цього підприємства підрядником на виконання ремонту зазначеної автодороги. І, зрештою, посадовці Департаменту капбудівництва ОДА та ДП «Місцеві дороги Запорізької області» пішли на порушення закону, приставши на умови топ-менеджера «Запоріжсталі».  

У підсумку, гроші, за рахунок яких можна було зробити ямковий ремонт автошляхів у п’яти районах Запорізької області, були витрачені для забезпечення комфорту однієї людини.

Те, що Ростислав Ігорович потурбувався про власний комфорт за бюджетний кошт –  несправедливо, проте не дивує. На відміну від поведінки цілої фракції депутатів Запорізької обласної ради від «Опоблоку». Адже їх обрали мешканці різних районів області для захисту своїх інтересів. Але, виявилося, що партійна дисципліна та особиста відданість інтересам керівництва «Запоріжсталі» важать для «опоблоківців» набагато більше, ніж потреби виборців у якісних та безпечних дорогах.

Чи оцінять таку «турботливість» народних обранців запоріжці на наступних місцевих виборах? Чи знову оберуть висуванців від кишенькового «Опоблоку» депутатами, навіть розуміючи їх несамостійність та нездорові пріоритети? І чи надалі рішення на Запоріжжі ухвалюватимуться з оглядкою на волю «донецьких» менеджерів, а не на потреби людей? Дізнаємося незабаром. 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі