Потужна конкуренція: хто балотується у Верховну Раду по 76 мажоритарному округу в Запоріжжі (детально про кожного)

Потужна конкуренція: хто балотується у Верховну Раду по 76 мажоритарному округу в Запоріжжі (детально про кожного)

Маємо надію, що перевиборчі програми для кандидатів-мажоритарників не просто порожні слова, аби зайти в парламент

Журналісти видання "Факти Запоріжжя" вирішили дати читачам більше уявлення про те, кого вони обиратимуть в Раду.

Наразі представимо вам передвиборчі програми та статки кандидатів в нардепи від Запорізького регіону. Для зручності, публікуємо дані за одномандатними округами. Минулого разу ми ознайомилися з кандидатами на 74 та 75 округах. Зараз пильніше придивимося до висуванців від 76-го - це Запоріжжя (Вознесенівський та Хортицький райони міста), тут проживає 157 538 виборців. 

Саме на цьому ОВО зосереджені такі державні установи, як Запорізька міська та обласна ради, Запорізька ОДА й Головне управління Нацполіції.

На цьому мажоритарному округу склалася дуже цікава ситуація. Тут змагаються за прохід і заступник мера з команди Буряка Анатолій Пустоваров, і атовець Валерій Прозапас, котрий балотується від партії Порошенка, і Олександр Лебідь, який йде від «Демократичної Сокири», і депутат Запорізької міськради від «Укропу» Михайло Прасол, й позафракційна депутатка міськради Катерина Константинова, і депутат Запорізької міськради Володимир Москаленко від ВО «Батьківщина», і депутат Запорізької міськради від «Самопомочі» Олег Корольов, і очільник «Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула, а також Євген Шевченко - кандидат від президентської партії «Слуга народу», яка лідирує в рейтингах електоральних симпатій по країні.

Майно та обіцянки: детально про кандидатів

Загалом, за даними Центрвиборчкому від мажоритарного округу балотуються 17 кандидатів. З них 11 йдуть від партії, а 6 у якості самовисуванців, 1 людина написала заяву до ЦВК про відмову йти в Раду. 

Пустоваров Анатолій Іванович

Народився 18 лютого 1987 року в місті Горлівка Донецької області, має вищу освіту, заступник міського голови Запорізької міської ради, член Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК", проживає в місті Запоріжжя, судимість відсутня, суб’єкт висування – Політична партія "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК".

Згідно з е-декларацією за 2018 рік, статки у пана Анатолія відносно скромні: орендує квартиру, має авто, живе на зарплатню, а от готівкою зберігає мільйон. Декларує кімнату на 15.41 м2 та квартиру у Запоріжжі на 48,1 м2. Ані перше, ані друге житло заступнику мера не належить. Пересувається на Honda Accord 2013 року випуску, яку придбав у березні 2017 року за 394 004 грн. Автівка зареєстрована на Пустоварова.

На посаді заступника міського голови у 2018 році заробив 321 689 грн. Якщо розділити на 12 місяців, виходить - 26 807 грн. в місяць. У 2017 році заробив на цій посаді 262 416 грн. За інформацією виконавчого комітету міськради, у лютому 2019 року отримав 30 319, 60 грн.  зарплатні. У січні виплата була трішечки меншою: 30 185,75 грн. Готівкою зберігає 1 200 000 грн.

Що обіцяє?

Згідно з програмою, планує розвивати запорізький туризм, молодіжну політику та освіту. Детальніше:

Розвиток молодіжної політики та освіти. Одними із пріоритетних напрямків депутатської діяльності стануть: створення вузівських навчальних програм під актуальні потреби ринку праці; підтримка обдарованої і талановитої молоді; державні гранти на отримання вищої освіти; інтеграції міського молодіжного руху до всеукраїнських, європейських та світових молодіжних структур; залучення молоді до формування державної політики та політики місцевого самоврядування.

Розвиток туризму. Вважає важливими напрямками: формування позитивного туристичного іміджу міста; покращення презентації нових пропозицій в туристично-рекреаційній та оздоровчій сфері; залучення інвестицій в розвиток туристичної та курортно-рекреаційної сфери.

Металургія. Введення держзамовлення на обсяги металургії та машинобудування; захист виробництв, що орієнтовані на експорт; забезпечення сучасних екологічних стандартів.

Шевченко Євгеній Володимирович

Народився 4 травня 1972 року в місті Мелітополь Запорізької області, має вищу освіту, фізична особа – підприємець, безпартійний, проживає в місті Запоріжжі, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СЛУГА НАРОДУ". Декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Що обіцяє?

У разі проходу в ВРУ у складі президентської команди обіцяє знищити корупцію, монополію, дати бій олігархату, перезавантажити прокуратуру, СБУ, ліквідувати непотрібні державних органів. Детальніше:

В парламенті: Відкриття людям можливості впливати на рішення влади через референдуми й опитування, тобто впровадження механізму реального народовладдя та прямої демократії. Притягнення чиновників до відповідальності за незаконне збагачення, посилення відповідальності за корупційні злочини – зокрема, впровадження обов'язкової конфіскації майна корупціонерів. Очищення та перезавантаження прокуратури, СБУ, антикорупційних органів, припинення свавілля правоохоронних органів і податківців щодо бізнесу і опозиції. Відновлення великих проектів у промисловості та інфраструктурі із залученням приватних інвесторів. Ліквідації непотрібних державних органів і зайвих функцій. Обмеження олігархічних монополій і скасування формул на зразок «Роттердам+» в енергетиці. Збільшення видобутку вітчизняного газу та розвитку «зеленої» енергетики для зменшення вартості комунальних послуг. Запровадження базової зарплатні педагогів на рівні трьох мінімальних плюс доплати за кваліфікацію та стаж. Зменшення вартості ліків шляхом ліквідації несправедливих і корупційних націнок. Кримінальної відповідальності за посягання чи заволодіння приватною власністю з використанням судових або правоохоронних органів, перешкоджання діяльності юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Захисту Конституційного права громадянина на безоплатну медичну допомогу та освіту.

На округу: Спромагатиметься розв'язання болючої проблеми будівництва запорізьких мостів шляхом залучення китайських будівельних корпорацій, які є найбільш потужними і конкурентоспроможними забудовниками у світі, а також мають технологічну можливість врятувати мости від руйнування, не починаючи «будівництво століття» заново. Ефективного контролю за підприємствами-забруднювачами, механізму відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, що загрожують здоров’ю і життю людей. Збереження та благоустрій міських парків, скверів, зелених насаджень, їх захисту на законодавчому рівні. Розвитку інфраструктури Запорізького краю шляхом будівництва нових автобанів Запоріжжя-Василівка-Бердянськ і Василівка-Мелітополь-Кирилівка.

Прасол Михайло Вікторович

Народився 10 серпня 1986 року в Запоріжжі, освіта - вища економічна, спеціальність - економіка підприємства. Працює заступником директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Міжнародна юридична фірма "Ярослав Гришин та партнери", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП". Проживає в Запоріжжі, самовисуванець.

Згідно з е-декларацією за 2018 рік, проживає депутат у квартирі, площею 52,65 м2, вартістю 388 000 грн, яку придбав ще у жовтні 2008 року, нерухомість перебуває у 100% власності Прасола. Автівки, судячи з декларації, не має. Заробітна плата отримана у ТОВ «Міжнародна юридична фірма Ярослав Гришин та Партнери» у 2018 році склала - 80 489 грн. Нагадаємо, у 2017 році народний обранець заробив там 59 140 грн. Готівкою зберігається 627 000 грн.

Що обіцяє?

Обіцяє добудувати мости, підтримувати ОСББ, реконструювати парки та покращити велоінфраструктуру на округу. Детальніше:

На місцевому рівні: Система електронного контролю за діями і бездіяльністю виконавчої влади в Хортицькому і Вознесенівському районах міста Запоріжжя. Контроль за збереженням зелених зон, їх розвиток і озеленення. Дотація і підтримка гурткам, спортивним секціям, студіям, які працюють з дітьми і не фінансуються з бюджету. Постійна підтримка ОСББ, 100% виконання капітальних ремонтів багатоквартирних будинків, які заборгувала місцева влада. Чітка програма реконструкції 100% доріг округу на протязі 3 років. Повноцінна, безпечна велоінфраструктура. Тематична реконструкція парків. Дієвий екомоніторинг, контроль за забрудненням і невідворотність екоштрафів.

На національному рівні: Наповнення стратегії розвитку Запоріжжя проектами розвитку, залучення субвенцій для фінансування вартісних проектів, проект №1 – запорізькі мости. Введення податку з обігу 2% для фізичних осіб-підприємців, де банк – податковий агент. Відновлення мораторію на зміну призначення рекреаційної землі, убезпечення парків і прибережних смуг від незаконної забудови на державному рівні. Доступне розмитнення автомобілів. Програма сприяння збільшення частки електротранспорту в якості комунального і державного, розвиток інфраструктури для велосипедів і електроавтомобілів. Держава в смартфоні, всі послуги держави, що можуть бути електронними за рік мають стати такими, особам без доступу до інтернету надавати допомогу в доступі. Аудит пенсійної реформи, виправлення помилок, перехід в накопичувальну систему пенсійного страхування. Відмова від недоторканості депутатів.

Константинова Катерина Андріївна

Народилася 14 червня 1989 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, фізична особа–підприємець, безпартійна, проживає в Запоріжжі, самовисуванка.

За 2018 рік задекларувала: 500 грн – кошти від "ЗІМ ПАРТНЕРЗ", 1000 грн – кошти від ДОМІНУС КОНСАЛТИНГ, 79266 грн – дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, отримані позики на загальну суму 106400 грн.

Що обіцяє?

У Раді планує боротися з монополією в галузі електроенергії, продовжити медичну та освітню реформи, запровадили кращу систему поводження з відходами в Україні. Детальніше:

Зміна підходу до розподілення фінансів як на державному, так і на місцевому рівнях шляхом застосування ключових показників ефективності при використанні коштів. Надання більших повноважень і впровадження прозорого механізму фінансування органів місцевого самоврядування, недопущення «дерибану» на кожен регіон, як це відбувається зараз, коли «свої» депутати на «свої» регіони отримують більше фінансування, ніж інші.

Бізнес. Дерегуляція, визначення зрозумілих і чітких правил гри – першочергове, що потрібно зробити. Прийняття плану змін до податкової та бюджетної системи мінімум на 5 років та недопущення прийняття змін до Податкового та Бюджетного кодексу «під новий рік».

Продовження медичної реформи. Продовження реформи освіти, навчання дітей із урахуванням їхніх здібностей, потреб та збалансованого розвитку в дусі поваги до них. Реформа поводження відходами (зміна існуючого положення, оскільки поводження з відходами в Україні знаходиться на ганебному рівні, ми закопуємо гроші, із серйозною шкодою для здоров’я нації). Дерегуляція ринків електроенергії, газу, боротьба із монополістами.

Лебідь Олександр Миколайович

Народився 22 вересня 1974 року в місті Новомосковськ Дніпропетровської області, має вищу освіту, тимчасово не працює, член ПП "Демократична сокира", проживає в селі Біленьке Запорізького району Запорізької області, суб’єкт висування – ПП "Демократична Сокира". Декларація відсутня.

Що обіцяє? 

Буде боротися за скасування мораторію на землю, за легалізацію та оподаткування грального бізнесу та секс-роботи, за легалізацію канабісу, має на меті реформувати суди та поліцію.  Детальніше:

Згідно з програмою, кандидат виступає за скасування мораторію на землю. За фундаментальну реформу судів і поліції. За легалізацію використання канабісу в медичних цілях (сотні тисяч пацієнтів не можуть полегшити собі страждання, а тіньові дільці збагачуються через те, що канабіс в нас вважається особливо небезпечним наркотиком, і дістати його можна лише нелегально. За легалізацію та оподаткування грального бізнесу та секс-роботи (все це існує та завжди буде існувати, в кожному місті та в кожному селі. Просто зараз воно існує нелегально – під дахом місцевих правоохоронців. Мільйони, які зараз йдуть на хабарі, могли б йти в український бюджет). За дерегуляцію (кожна законна можливість для податківців, пожежних, санстанції, поліцейських чи спецслужбістів «натиснути» на громадянина, провокує корупцію. Вихід – максимальне скорочення таких можливостей. Саме це, а не пафосні зняття одних осіб з кормушок, щоб завтра завести туди інших, і є справжня антикорупційна робота).

За впровадження електронних сервісів та максимальне скорочення чиновників. За свободу людини обирати, з ким та як створювати сім’ю. За збільшення незалежності університетів. За збереження курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію. І, зрештою, за повне та гідне фінансування української армії та оборонного сектору.

Прозапас Валерій Миколайович

Народився 7 липня 1977 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, заступник директора з економіки ТОВ "Корнер Сервіс", член Політичної партії "Європейська Солідарність", проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – Політична партія "Європейська Солідарність". Декларація відсутня.
 
Програма. Що обіцяє?

Протистояти олігархам, посилити обороноздатність країни та добудувати запорізькі мости (має досвід організації будівництва більше ніж 200 об’єктів на території України). Детальніше: 

Жорстко протистояти спробам олігархів встановити контроль над економікою та не допустити зловживання їхніми монополіями спекуляцій на тарифах. Забезпечити контроль за створенням робочих місць, оскільки кількість невикористаних через байдужість представників виконавчої влади на місцях коштів складає мільярди, а професіонали мають шукати роботу за кордоном. Сприяти подальшому підсиленню обороноздатності в тому числі за допомогою запорізьких підприємств.

Українці вже показали світу, що навіть в надскладних умовах можуть досягати великих здобутків. А тепер ми маємо черговий шанс довести, що Україна повноцінна європейська держава, яка може гідно відповідати на виклики сучасності. Давайте його не змарнуємо.

Корольов Олег Миколайович

Народився 21 жовтня 1974 року в місті Запоріжжя, освіта вища, спеціальність - радіоінженер, експерт із суспільно-політичних питань Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", фізична особа – підприємець, член Політичної партії "Об’єднання "САМОПОМІЧ", проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – Політична партія "Об’єднання "САМОПОМІЧ".

За 2018 рік Олег Корольов задекларував: 3716 грн - бонуси по програмі лояльності за покупки у торгово-сервісній мережі України (ПАТ "Банк Кредит Дніпро") та 284 082 грн - фактично отримані кошти з кредитної картки (ПАТ "Банк Кредит Дніпро"). 9 098 221 грн - дохід від зайняття підприємницькою діяльністю. 195 771 грн - заробітна плата за сумісництвом (політична партія "Об’єднання "Самопоміч"). 438 404 грн - дохід від відчуження рухомого майна. 114 092 грн - активи у дорогоцінних (банківських) металах; 50 000 грн - кошти, позичені третім особам, 2750 USD - кошти, позичені третім особам,10 000 EUR - Готівкові кошти. 1 EUR, 2 USD, 2945 грн - кошти, розміщені на банківських рахунках. Квартира 48,08 кв. м. у м. Запоріжжя. Автомобіль КІА Sorento (2013 р.в.).

Москаленко Володимир Анатолійович

Народився 31 жовтня 1968 року в місті Запоріжжя, освіта вища, кореспондент, ТОВ "Газета "МИГ", член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". За 2018 рік Москаленко Володимир задекларував заробітну платню отриману за основним місцем роботи у розмірі 59601 грн.

Притула Олександр Леонтійович 

Народився 23 грудня 1970 року в місті Василівка Запорізької області, громадянин України, протягом останніх п’яти років проживає на території України, освіта вища, доцент кафедри теорії та методики фізичної культури і спорту Запорізького національного університету, безпартійний, проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – Аграрна партія України. Декларація відсутня.

Солдатов Анатолій Борисович - народився 5 жовтня 1980 року в місті Нова Каховка Херсонської області, має професійно-технічну освіту, керівник проекту ГО "Громадський рух "СЛУГА НАРОДУ", безпартійний, проживає в місті Нова Каховка Херсонської області, судимість відсутня, самовисування. Декларація відсутня.

Фоменко Валерій Володимирович - народився 20 березня 1965 року в місті Павлоград Дніпропетровської області, має вищу освіту, директор ПП "Ін-Про", член Партії Пенсіонерів України, проживає в місті Запоріжжі, суб’єкт висування – Партія Пенсіонерів України. Декларацій відсутня.

Ярмощук Микола Анатолійович - народився 20 травня 1956 року в смт Віньківці Хмельницької області, має вищу освіту, директор КЗ "Запорізький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді", безпартійний, проживає в селі Сонячне Запорізького району Запорізької області, суб’єкт висування – Політична партія "ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ". Декларація відсутня.

Гайдук Сергій Павлович - народився 18 лютого 1972 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, адвокат, безпартійний, проживає в Запоріжжі, самовисуванець. Декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Гашенко Людмила Дмитрівна - народилася 26 липня 1953 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, директор Запорізької суспільно-гуманітарної гімназії №27, безпартійна, проживає в місті Запоріжжя, самовисуванка. У 2018 році Людмила Гашенко задекларувала: 252 591 грн – заробітна плата за основним місцем роботи, 2000 грн – виплат чи відшкодувань, 69 440 грн – пенсія, 85 300 грн – готівкові кошти.

Іванов Андрій Валерійович - народився 31 травня 1974 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, директор Запорізької обласної громадської організації "Центр законодавчих ініціатив", безпартійний, проживає в Запоріжжі, самовисуванець. Декларація на сайті Єдиного державного реєстру електронних декларацій відсутня.

Книш Тімур Станіславович - народився 11 грудня 1962 року в місті Запоріжжя, має вищу освіту, головний спеціаліст Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, член політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Свобода", проживає в місті Запоріжжі, суб’єкт висування – політична партія Всеукраїнське об’єднання "Свобода". За 2018 рік Тімур Книш задекларував: 105 072 грн - заробітна плата за основним місцем роботи, 29 640 грн - пенсія, 4800 грн - банківські проценти, 25 000 грн - кошти, розміщені на банківських рахунках а також автомобіль ВАЗ 2109 1988 р.в.

Коваленко Михайло Олександрович - народився 9 вересня 1984 року в місті Запоріжжя, освіта вища, директор товариства з обмеженою відповідальністю "Лідер АГРО – КР", член ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СИЛА І ЧЕСТЬ", проживає в місті Запоріжжя, суб’єкт висування – ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ "СИЛА І ЧЕСТЬ". Декларація відсутня.

Полюсов Василь В'ячеславович. Подав до ЦВК заяву про відмову балотуватися.

Наостанок наголосимо, що виборчі обіцянки далеко не завжди збігаються з планами кандидатів у разі їх обрання. Маємо надію, що перевиборчі програми для них не порожні слова, аби пробратися в парламент. Отож, пильнуйте, аналізуйте й робіть вибір обмірковано.

Буде корисно

Хто зараз представляє Запоріжжя та область в парламенті: інфографіка видання "Слово і Діло".

Дивіться також: Кого на парламентських виборах підтримають запоріжці: опитування  

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі