Представництво із Запорізької ОДА ігнорує запити народного депутата?

Представництво із Запорізької ОДА ігнорує запити народного депутата?

Продовжуємо знайомство з народними депутатами України, обраними від Запорізького регіону, сьогодні розповімо про Павла Мельника, депутата від Слуги народу, обраного по 81 виборчому округу, до складу якого входять місто Токмак, а також Веселівський, Михайлівський, Приазовський, Приморський, Токмацький і Якимівський райони.

На офіційній сторінці народного обранця на сайті Верховної Ради України зазначено, що ним було подано п'ятнадцять депутатських запитів, це найбільша кількість направлених запитів у порівнянні з іншими запорізькими нардепами.

Першого листопада 2019 року Павло Мельник направив три депутатські запити на адресу Міністра Міністерства енергетики та захисту довкілля України Олексія Оржеля, голови Національної поліції України Ігоря Клименка та голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Туринка. Всі запити стосуються актуального питання, а саме екологічної ситуації у Якимівському районі Запорізької області, яка виникла в результаті скидання шахтних вод у ставок - випарник, розташований на території Кирилівської селищної об'єднаної територіальної громади, в межах Утлюцького лиману Азовського моря.

Про ситуацію, яка склалась навколо скидання шахтних вод в Утлюцький лиман та до яких наслідків це призводить ми розповідали у своїх публікаціях Скид шахтних вод Запорізького залізорудного комбінату може призвести до загострення екологічної катастрофи та  Екокатастрофа на Запоріжжі: реакція високопосадовців.

Нагадаємо, ми розповідали, що скид рідких відходів гірничодобувної промисловості ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» це причина серйозних захворювань жителів навколишніх сіл. Сотні кубів шахтних вод без мінімального очищення потрапляють в серце природно-заповідного фонду майже півстоліття, вбиваючи все живе. ТОВ «Укрхіманаліз» провів експертизу і надав висновки: шахтні води, які скидаються в ставок, за своїм складом не відповідають гранично допустимим концентраціям шкідливих речовин.

За нашою інформацією, у Запорізькій обласній державній адміністрації з осені знаходяться документи, які припадають пилюкою, щодо ініціювання розширення меж Приазовського національного парку на 4 200 га шляхом включення території Утлюцького лиману, але Віталій Туринок умисно ігнорує дане питання. Таке рішення мало розв'язати дві проблеми, збільшити територію природно-заповідного фонду та одночасно унеможливити скидання шахтних вод на території Нацпарку.

Але повернемося до депутатських запитів, точніше до відповіді, яка була направлена Віталієм Туринком на адресу Павла Мельника, за посиланням всі охочі можуть ознайомитись з текстом, з якого дізнаються про історію виникнення проблеми скидання шахтних вод та про те що у 2016 році комбінат був оштрафований на 1989 гривень. Збитки, у розмірі 205 461 грн, які були нанесені комбінатом у 2019 році, добровільно не сплачені, питання буде вирішуватися у суді.

Де відповідь на два запитання, які викладені у депутатському запиті? Жодного слова про ініціювання проведення відповідних змін у виробничому процесі ЗЗРК, зокрема встановлення відповідних очисних споруд, питання розширення меж території «Приазовського національного природного парку» теж залишилося без відповіді.

Виникають запитання, навіщо народним депутатом України Павлом Мельником були направлені вказані депутатські запити? Яку мету переслідував народний обранець?

Якщо ціллю було вирішити питання щодо розширення меж Приазовського Нацпарку, заборона скидання шахтних вод в Утлюцький лиман та збереження життя та здоров’я місцевих мешканців, Павло Вікторович після отримання відписки від чиновників Запорізької ОДА повинен звернутися до правоохоронних органів з вимогою притягнути виконавців до адміністративної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 2 ст. 2123 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Корупційне правопорушення у вигляді недостовірного надання інформації вчинили: голова Запорізької ОДА Віталій Туринок, заступник голови Запорізької ОДА Марина Кудерчук, які завізували зазначену відповідь.

Сподіваємось дуже скоро ми зрозуміємо, яке рішення прийме народний обранець.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі