Претенденти на участь в тендері на будівництво запорізьких мостів: хто вони?

Претенденти на участь в тендері на будівництво запорізьких мостів: хто вони?

В продовження злободенної теми сьогодні розповімо про учасників тендеру на будівництво запорізьких «довгобудів» детальніше.

Після того, як замовником декілька разів було перенесено дату подачі тендерних пропозицій у відкритих торгах «Будівництво автотранспортної магістралі через р. Дніпро в м. Запоріжжі» (автомобільна дорога Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) – Маріуполь «Під’їзд до о. Хортиця (автотранспортна магістраль через р. Дніпро у м. Запоріжжі» нарешті з’явились учасники.

Загалом тендерні пропозиції подало шість компаній, з них одна українська, дві китайські та три турецькі.

Про українського учасника відкритих торгів ТОВ «Еко-Буд-Трейд» ми вже розповідали тому продовжимо знайомство з іншими кандидатами.

Китайська компанія China Road and Bridge Corporation (CRBC) є дочірньою компанією China Communications Construction Company (CCCC). Вона займається будівництвом шосе, мостів, портів, тунелів та іншого цивільного будівництва. Бере участь у виробництві і продажу дорожніх машин. Сукупні активи становлять близько 4,3 млрд юанів і його чистих активів становить близько 1,5 млрд юанів. CRBC втілює кілька проєктів у Сербії, Чорногорії, Чехії, Польщі та інших країнах на 3 млрд доларів.

З відкритих джерел ми з’ясували, що у період 2016-2017 років CRBC проявила інтерес до кількох інфраструктурних проєктів в Україні, але інформації щодо розпочатих або завершених проєктів не знайшли.

У грудні 2016 році Київський міський голова Віталій Кличко та віцепрезидент китайської державної корпорації China Road and Bridge Corporation (CRBC) Ду Фей підписали меморандум про співпрацю. Згідно з документом, у 2017 році CRBC залучить власні кошти та експертів, які виконають техніко-економічне обґрунтування трьох важливих проєктів у галузі транспортної інфраструктури української столиці: завершення будівництва Великої кільцевої дороги, реконструкції транспортної розв’язки на перетині проспекту Перемоги та вул. Вадима Гетьмана, будівництво правобережного підходу Нивки – Відрадний – Совки – Теличка до Дарницького мостового переходу.

У березні 2017 року підписано Меморандум про співробітництво між Державним агентством автомобільних доріг України та China Road and Bridge Corporation. Меморандум передбачає співпрацю у площині проєктування та фінансування будівництва автомобільної дороги М-22/Е-584 Полтава – Олександрія на ділянці об’їзду м. Кременчук з мостовим переходом через р. Дніпро.

У червні 2017 року компанія China Road and Bridge Corporation розглядала питання про прийняття участі в конкурсі щодо передачі терміналу №5 порту Чорноморськ в концесію.

У тендерній документації надана інформація про досвід виконання аналогічних проєктів – будівництво мосту Мапуто у Мозамбіку, вартістю 702 мільйони доларів США.

Ще одна китайська компанія Представництво «Сіногідро Корпорейшн Лімітед» (Sinohydro Corporation Limited) також вже відома на українському ринку.

У 2018 році Службою автомобільних доріг у Житомирській області укладено контракт з китайською компанією Sinohydro Corporation Limited на реконструкцію північної об’їзної Житомира, протяжність дороги – 22,5 км.

В результаті реконструкції дорога буде розширена з двох до чотирьох смуг. Контракт уклали в рамках проєкту «Покращення транспортно-експлуатаційного стану автомобільних доріг на підходах до м. Києва (Пан’європейські коридори)». Проєкт фінансується коштом кредиту Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейського інвестиційного банку (ЄІБ).

Турецька компанія Акціонерне товариство «Лімак Іншаат Санаї ве Тіджарет Анонім Шіркеті» з 2016 року проводить роботи по завершенню будівництва метрополітену в м Дніпро. Є фігурантом кримінального провадження № 42016040000001063, відкритого слідчим відділом прокуратури Дніпропетровської області за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або вчинений організованою групою осіб).

Провадження розпочато відносно посадових осіб підприємств з іноземними інвестиціями, які за попередньою змовою з працівниками правоохоронних і контролювальних органів Дніпропетровської області привласнюють кошти місцевого та державного бюджетів, передбачені них на розвиток м. Дніпро.

У тендерній документації надана інформація про досвід виконання аналогічних проєктів на загальну суму понад 7,35 мільярда доларів США.

Турецька компанія Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S. працює на ринку з 2004 року. Проводить роботи з будівництва та реконструкції в Хорватії, України, Тунісі, Молдові, Омані, Екваторіальної Гвінеї та Туркменістані.

20 січня 2020 року компанія Onur Taahhut Tasimacilik Insaat Ticaret Ve Sanayi A.S. виграла тендер на капітальний ремонт близько 40 км траси М-05 Київ-Одеса між Білою Церквою і Ставище.

У запорізькій області компанія Онур виконувала чимало підрядів, найбільші з них це ремонт автомобільної дороги Н-30 Василівка – Бердянськ, вартістю 643 млн грн, поточний середній ремонт автомобільної дороги Н-08 Бориспіль-Дніпропетровськ-Запоріжжя, вартістю 472 млн грн та капітальний ремонт аеродромних покриттів КП «Міжнародний аеропорт Запоріжжя», вартістю 402 млн грн.

У тендерній документації надана інформація про досвід виконання аналогічних проєктів, найбільший з яких будівництво автошляху Гебзе-Органзі-Ізмір (включаючи перетинання затоки Ізміт), вартістю понад 63 мільйонів доларів США.

GOCAY INSAAT TAAHHUT VE TICARET ANONIM SIRKETI

Турецька компанія GOCAY з 1984 року будує у Туреччині дороги, останній проєкт, розпочали в листопаді 2019 року це будівництво ділянки кільцевої дороги м. Малатья, вартістю понад 62 млн доларів США.

У тендерній документації надана інформація про досвід виконання аналогічних проєктів, найбільший з яких, як й у випадку з ONUR, також зазначено будівництво автошляху Гебзе-Органзі-Ізмір (включаючи перетинання затоки Ізміт), вартістю понад 2,6 мільйона доларів США.

З учасниками визначились, чекаємо на початок аукціону, який відбудеться 24 лютого, хай переможе найсильніший (у нашому випадку надійний, досвідчений та з дешевою ціновою пропозицією підрядник).

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі