Прокуратура рішуче налаштована оскаржити вирок соратникам Анісімова

Прокуратура рішуче налаштована оскаржити вирок соратникам Анісімова

Голову охорони "Анісіма" Гречковського та екс-депутатку Бондаренко нещодавно виправдали та відпустили. Прокуратура розлючена та не згодна

У прокуратурі заявили, що будуть оскаржувати вирок, який винесений Комунарським районним судом Запоріжжя щодо соратників скандально відомого запорізького бізнесмена Євгена Анісімова, якого називали "смотрящім" за містом за часів президента Януковича, повідомляється на сайті Запорізької обласної прокуратури.

Нагадаємо, що на волі опинилися колишня депутатка Запорізької міської ради від Партії Регіонів Олена Бондаренко та голова охорони Анісімова, Андрій Гречковський. Олені Бондаренко інкримінували вимагання грошей; колишня депутатка раныше курирувала сферу ЖКГ у місті та була одним з основних провідників реформи цієї сфери; але суд відмовився прийняти до уваги докази скоєння екс-депутаткою злочинів та виправдав її. Гречковському інкримінували вбивство, за яке присудили йому 13 років позбавлення волі, але за "законом Савченко" відразу ж відпустили, оскільки він сидить у СІЗО з 2013 року, а до цього у 2006 році відсидів за цим обвинуваченням ще рік.

Прокуратура вже заявила про незгоду із вироком суду, а також нагадала, що одну апеляцію на вирок вже було відхилено – прокурори намагалися оскаржити судовий вирок, як занадто м'який.

Справа Анісімова, якого називають "смотрящим" за Запоріжжям часів Януковича, вважається в Україні однією з найгучніших постмайданних справ.  Раніше, з 2010 по 2013 рік, Євген Анісімов, за повідомленнями ЗМІ, мав практично необмежений вплив на економічні та політичні процеси у Запорізькій області, а також криміналітет та правоохоронні органи регіону. Йому приписують контроль над тодішнім головою Запорізької ОДА Олександром Пеклушенко, мером Запоріжжя Олександром Сіном, головою обласного управління МВС Володимиром Сербою, а також значною частиною депутатів місцевих рад.

У серпні 2013 року кортеж екс-"смотрящєго" обстріляли з автоматів невідомі, проте ані сам Анісімов, ані його охоронці не постраждали.

Восени 2013 року Євген Анісімов був затриманий в аеропорту "Бориспіль" за підозрою у скоєнні злочину, передбаченого ч.2 ст. 189 КК України ("Вимагання"). Через два дні після затримання його відпустили. За наявною інформацією, Євген Анісімов покинув територію України та з 2014 року перебуває у міжнародному розшуку. Наразі його місцезнаходження невідоме.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі