Прокуратура Запорізької області прокоментувала наміри влаштувати мітинг під її будівлею

Прокуратура Запорізької області прокоментувала наміри влаштувати мітинг під її будівлею

Правоохоронці попередили, що будуть розглядати акцію протесту, як спробу тиску на слідство.

Прокуратура Запорізької області прокоментувала наміри групи громадських активістів влаштувати акцію протесту під її будівлею. Про це повідомляється у Facebook прокуратури.

Коментар прокурорів стосується оприлюдненої в одному з запорізьких інтернет-видань інформації щодо влаштування протестної акції під будівлею прокуратури. Причиною проведення мирного мітингу під прокуратураю вказується бездіяльність її керівника, його першого заступника – начальника управління і окремих працівників органів регіональної прокуратури, які, за версією активістів, приховують скоєння злочину згідно ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство в особливо великих розмірах).

Організаторкою мітингу вказано громадянку Романенко Ольгу. У прокуратурі офіційно заявили, що Романенко не зверталася до прокуратури із жодними запитами щодо стану досудового розслідування справи, зате вони часто надходили від громадянина Романенка П.І., а також в інтересах деяких зацікавлених осіб до прокурорів звертався екс-народний депутат Кривохатько В.В. (нагадаємо, що "Факти Запоріжжя" неодноразово висвітлювали "подвиги" одіозного політикана – від тиску на фермерів Вільнянщини до численних випадків шахрайства із землею).

"Досудове розслідування у провадженні здійснювалось слідчим відділенням Гуляйпільського відділення поліції Пологівського ВП ГУ НП в області, та за його результатами 11.10.2018 прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КК України, у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення, оскільки слідчий дійшов висновку про наявність між директором ТОВ "Преображенське" та особами, які передали у довгострокову оренду товариству належні їм земельні ділянки, цивільно-правового спору. Рішення органу досудового розслідування адвокатами двох потерпілих оскаржувалось до слідчого судді Гуляйпільського районного суду, ухвалами якого від 03.04.2019 скарги представників потерпілих залишено без задоволення, а підстав для скасування постанови слідчого про закриття кримінального провадження не встановлено. Крім того, зацікавленими особами вказані ухвали слідчого судді оскаржено до Запорізького апеляційного суду, яким 23.05.2019 скарги задоволено та постанову про закриття кримінального провадження скасовано, оскільки за твердженнями колегії суддів в ході досудового розслідування належним чином не перевірено доводи окремих потерпілих", – сказано у повідомленні прокуратури.

У прокуратурі звернули увагу на той факт, що подальший рух провадження буде обрано після отримання висновків експертизи, "проведення якої наразі здійснюється експертами Запорізького НДЕКЦ МВС України".

Також у прокуратурі наголошують, що ідея проведення під її стінами акції протесту припала із скасуванням закриття справи та надходженням численних звернень від нардепа Кривохатька, який діє в інтересах групи осіб, зацікавлених у вирішенні справи до їхньої вигоди. Прокурори попередили, що будуть сприймати проведення акції, як спробу з боку зацікавлених осіб вчинити тиск на співробітників правоохоронних органів під час виконання останніми своїх службових обов'язків, а інтернет-виданню, яке поширило інформацію про мітинг, пригрозили відповідальністю за поширення недостовірної інформації та заподіяну шкоду честі й гідності установи.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі