Рада має намір декриміналізувати фіктивне підприємництво

Рада має намір декриміналізувати фіктивне підприємництво

За - проголосували 365 народних депутатів

Нардепи,  в кількості 365 осіб, підтримали законопроект № 1080. Також була підтримана скорочена процедура підготовки документа до другого читання.

"Мова йде про декриміналізацію статті 205 Кримінального кодексу України, яка протягом багатьох років була підставою для тиску на підприємців з боку правоохоронних органів, податкової міліції. Фактично, відкриваючи кримінальну справу за цією статтею, а відкрити її можна тільки за створення компанії без мети підприємницької діяльності, податковий міліціонер міг здійснювати обшуки, виїмки, чинячи тиск на бізнес. Ми пропонуємо декриміналізувати цю статтю ... Прийняття цього законопроекту дуже чекає бізнес ", - зазначив, представляючи документ, нардеп від" Слуги народу" Данило Гетьманцев.

Законопроектом пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України, виключивши статтю 205, згідно з якою визнається кримінально караним створення або покупка суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) "з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона".

Зокрема, в законопроекті пропонується в три рази підняти нижню планку суми ухилення від сплати податків, при несплаті якої можна притягнути до відповідальності згідно зі ст. 212 ККУ:

- при значних розмірах - з 960,5 тис. грн до 2 млн 881,5 тис. грн;

- при великих розмірах - з 2 млн 881,5 тис. грн до 4 млн 802,5 тис. грн;

- при особливо великих розмірах - з 4 млн 802,5 тис. грн до 6 млн 723,5 тис. грн.

Зазначимо, неоподатковуваний мінімум доходів громадян в даному випадку дорівнює 50% прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року. У 2019 - це 960,5 грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі