Рада прийняла закон про імпічмент президента – та не всі задоволені

Рада прийняла закон про імпічмент президента – та не всі задоволені

Депутати з інших фракцій закидають "Слузі народу" вмикання режиму "скаженого принтера" та порушення регламенту

У вівторок, 10 вересня, Верховна Рада за основу і в цілому прийняла законопроект №1012, який регламентує процедуру імпічменту президента України. Вперше з 1991 року в Україні з'явився чіткий механізм імпічменту – раніше у Конституції існувало поняття імпічменту, але шляхів його реалізації за роки незалежності так і не розробили.

Законопроект "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)" загалом зібрав 270 депутатських голосів. Він передбачає, що усунути президента від посади в порядку імпічменту Верховна Рада може виключно у разі вчинення ним державної зради або іншого злочину за наявності рішення конституційної більшості депутатів. 

Рішення про імпічмент президенту буде вважатися прийнятим, якщо за нього проголосують не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу ВР.

Не обійшлося без скандалів – низка депутатів почала закидати "слугам народу" чергове вмикання "скаженого принтеру" та порушення регламенту Ради, оскільки закон було прийнято відразу у першому читанні, без необхідної двотижневої перерви та надання нардепам змоги внести правки до документу. Також "слугам народу" закидають низку інших регламентних та конституційних порушень, що загалом у майбутньому дасть можливість оскаржити закон у Конституційному суді, подібно до того, як "Опозиційна платформа – За життя" (яка не голосувала за жоден із запропонованих Зеленським законів) планує оскаржити закон про зняття недоторканості з депутатів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі