Реакція бізнесменів та політиків на коронавірус

Реакція бізнесменів та політиків на коронавірус

Під час глобальної проблеми всі країни повинні консолідуватися і допомагати один одному, заявив посол КНР і запропонував гуманітарну допомогу Україні. Китайська народна республіка, звідки по світу пішов коронавірус COVID-19, запропонувала Україні екстрену гуманітарну допомогу для подолання епідемії.

Враховуючи інформацію про продаж медичних масок за кордон та відсутність у продажі апаратів штучної вентиляції легень, повідомлення про екстрену гуманітарну допомогу з боку уряду Китаю звучить оптимістично.

Спираючись на приклад іноземної держави ми вирішили з'ясувати, яку допомогу обіцяють своїм землякам народні обранці та місцеві бізнесмени.

Одним із перших про допомогу повідомив власник бренду «Хортиця», бізнесмен запорізького походження Євген Черняк, який передасть 30 тисяч масок пенсіонерам та ветеранам у Запоріжжя. Про це він написав на свій сторінці у Фейсбук.

Народний депутат Сергій Мінько повідомив про придбання за власні кошти експрес-тести на виявлення коронавірусу, які будуть передані до медичних закладів Мелітополя. Усі мешканці міста за наявності симптомів та направлення лікаря пройдуть безкоштовне тестування. Нардеп придбав 100 експрес-тестів.

Також не залишилась осторонь і нардепка Юлія Яцик, яка за власні кошти придбала 125 експрес-тестів на виявлення коронавірусу. Тести будуть передані медикам, які працюють у лікарнях на виборчому окрузі, від якого обрана Юлія Яцик, написала нардеп на сторінці у ФБ.

Запорізькі бізнесмени Андрій Фоменко та Геннадій Гемпель закликають підприємців і всіх небайдужих перераховувати гроші на рахунок благодійного фонду «Емоція», станом на 18 березня було зібрано вже 150 тис. грн.

Також надати допомогу медичним закладам закликав віцепрезидент Союзу Вірмен в Запорізькій області Рудольф Акопян, який повідомив, що вже замовили 100 комплектів костюмів хімзахисту, респіратори, окуляри і рукавички. На цьому тижні отримують і одразу передадуть в лікарню лікарям і медсестрам.

На фоні цих добрих справ дуже дивно виглядають пости депутатів-мільйонерів, які за звичкою намагаються попіаритись на допомозі шляхом бюджетних коштів. Так, один з найзаможніших депутатів обласної ради Геннадій Фукс запропонував голові Запорізької ОДА Віталію Туринку кошти виділені на будівництво площі Фестивальної та ремонт водогонів у м. Бердянську та с. Люцерна перенаправити на закупівлю медичного обладнання, засобів діагностики та захисних масок.

Також не бажає розлучатись із власними грошима й інший депутат облради Сергій Кальцев, який звернувся до голови Запорізької обласної ради Григорія Самардака із повідомленням про рішення виділити на придбання необхідних медичних засобів для медичних закладів Запорізької області 250 000 гривень з депутатського фонду.

У своєму зверненні депутат просив надати доручення апарату Запорізької облради розіслати цей лист на електронні адреси депутатам облради, із проханням підтримати його ініціативу.

Як бачимо, ті хто бажає реально допомогти подолати епідемію, роблять чіткі кроки, а інші піаряться на цьому та намагаються перекласти проблеми на плечі держави.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі