Ремонт ліфтів – перспективна угода для посадовців із Запорізької міськради

Ремонт ліфтів – перспективна угода для посадовців із Запорізької міськради

Ми продовжуємо моніторити електронну систему закупівель Prozorro та знайомити вас з переліком робіт та послуг, які на думку замовників є більш актуальними, ніж забезпечення медичних закладів.

В попередніх публікаціях ми розповідали, що незважаючи на смертельну загрозу розповсюдження коронавірусу чиновники продовжують укладати багатомільйонні угоди на проведення різноманітних робіт. Роблять це, попри необхідність у закупівлі захисних костюмів, масок, експрес-тестів та апаратів ШВЛ.

У розпал пандемії коронавірусу, в один день із сесією Запорізької міської ради, на якій влада вирішувала питання боротьби із коронавірусною інфекцією COVID-19, а депутати закликали своїх колег виділити кошти із своїх фондів на допомогу медичним закладам, Департаментом з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради було укладено 15 договорів на проведення капітального ремонту ліфтів житлових будинків Запоріжжя, загальною вартістю 4 мільйона гривень. 25 березня договори були підписані директором Департаментом з управління житлово-комунальним господарством Сергієм Польовим.

Закупівлю проведено за спрощеною процедурою, без проведення аукціонів, підрядником обрано ТОВ "Спеціалізоване підприємство "Сансет ліфтсервіс". За умовами договорів, підрядник повинен здійснити капітальний ремонт 26 ліфтів, строк виконання 1 квітня – 31 травня 2020 року.

За даними електронної системи закупівель Prozorro, Департамент з управління житлово-комунальним господарством та ТОВ "СП "Сансет ліфтсервіс" пов’язує довга та взаємовигідна співпраця. Так, протягом 2017-2020 років сторонами було укладено 84 договори, вартістю 14,2 мільйона гривень:

  • 2017 - 34 договори, вартістю 4,8 мільйона гривень;
  • 2018 - 14 договори, вартістю 1,8 мільйона гривень;
  • 2019 - 21 договори, вартістю 3,5 мільйона гривень;
  • 2020 - 15 договори, вартістю 4 мільйона гривень.

Не оминули своєю увагою такий симбіоз й правоохоронні органи, у Дніпровському ВП ГУНП в Запорізькій області знаходиться три  кримінальних провадження відносно ТОВ «СП «Сансет Ліфтсервіс»  № 12016080070000194 від 19.01.2016 року, № 12017080070000307 від 03.02.2017 р. та № 42017081050000102 від 22.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3, ст. 191 КК України (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

В ході досудового розслідування слідчими встановлено, що посадові особи Департаменту з управління ЖКГ Запорізької міської ради, зловживаючи службовим становищем, здійснюють дії, спрямовані на розтрату та привласнення бюджетних коштів, а саме при розробці та затвердженні бюджету м. Запоріжжя, подали до бюджетного комітету Запорізької міської ради бюджет Департаменту із безпідставно завищеною статей витрат.

У подальшому встановлено, що директор Департаменту ЖКГ Запорізької міської ради та заступник директора ДЖКГ ЗМР Запорізької міської ради, організовуючи та контролюючи тендерні процедури, забезпечили перемогу у конкурсних торгах підконтрольним собі через афілійованих осіб суб'єктам господарювання, а саме ТОВ «СП Сансет Ліфтсервіс» (ЄДРПОУ 30295729).

У ході досудового розслідування також встановлено, що проведення тендерів, укладення договорів підряду по зазначеним тендерам, контроль за використанням бюджетних коштів по зазначеним тендерам було покладено на: директора департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради - Польового Сергія Яковича, заступника директора зазначеного департаменту - голову тендерної комісії  - Матказіну Олену Олександрівну, голову бюджетної комісії Запорізької міської ради - Божка Руслана Анатолійовича та заступника міського голови із питань діяльності виконавчих органів влади - Бородая Олексія Миколайовича.

Нещодавно ми розповідали, що директора Департаменту з управління житлово-комунальним господарством Сергія Польового за підозрою у розкраданні коштів під час заміни насосів у житлових будинках було взято під домашній арешт.

Але, як ми бачимо, ні наявність трьох кримінальних проваджень відносно посадових осіб ТОВ «СП «Сансет Ліфтсервіс», ні факт перебування самого чиновника під слідством, ні загальна загроза коронавірусної інфекції COVID-19 не зупиняють Сергія Польового.

У лютому з ТОВ «СП «Сансет Ліфтсервіс» укладено договір з надання послуг з технічного обслуговування ліфтів, вартістю майже 3 мільйона гривень ще одним підрозділом, підпорядкованим Запорізької міської ради, а саме комунальним підприємством «Запоріжремсервіс», незважаючи на вартість послуги, закупівля проведена за переговорною процедурою без проведення аукціону. За умовами договору підрядник до 31 грудня повинен здійснювати обслуговування 190 ліфтів.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі