Робота з інвестором по-вільнянському: бізнес-ідеї від місцевих посадовців

Робота з інвестором по-вільнянському: бізнес-ідеї від місцевих посадовців

«Чесних відносин найбільше бракує у нашому суспільстві» – письменник Василь Шкляр.

Як стало відомо редакції, 3 березня 2020 року, на вимаганні та отриманні неправомірної вигоди затримали заступника голови Михайлівської ОТГ Вільнянського району.

Операцію з викриття хабарника провели СУ ГУНП в Запорізькій області спільно з працівниками управління стратегічних розслідувань  ГУНП поблизу ТЦ «Ашан» на Набережній магістралі у Запоріжжі. Чоловік отримав чергову частину неправомірної вигоди в розмірі 250 тисяч гривень за вирішення земельного питання. В цілому, чиновник вимагав від представника комерційної структури 1 мільйон гривень. Мова йде про виділення земельної ділянки під розміщення сонячних батарей.

Вільнянський район останнім часом часто на слуху в Запоріжжі, і постійно там страждають нові бізнеси та інвестори. Тому ми вирішили більш детально дізнатись чому вільнянці часто з'являються на перших шпальтах у новинах.

Останнім часом до Вільнянського району заходило три великих інвестори з інших міст України, і всі вони мали проблеми з місцевою елітою.

На Вільнянщині сформувалась когорта професійних протестувальників та активістів, які протестують проти всіх, хто має капітал та не є місцевими представниками.

Так, у 2019 році, ідентичний об’єкт – сонячні електростанції, було розміщено на території Солонянської сільської ради Вільнянського району.

Багато солонянців й досі пам’ятають, як деякі вже відомі активісти по боротьбі з іншими новими підприємствами (за них пізніше), у свій час категорично виступали проти сонячної електростанції, розповсюджуючи дезінформацію про наявну радіацію від таких інвестицій. Ці місцеві політики-активісти розносили чутки, що сонячні електростанції випромінюють не тільки радіацію, а й електромагнітні хвилі. Активісти організовували мітинги, обіцяли перекрити залізничну дорогу, та ін. Шуму та галасу по відкриттю сонячних станцій було більш, ніж забагато.

Розповідають, що красномовні речі проти сонячних станцій на той час, на комісії районної ради й на зборах мешканців, готували депутати районної ради: Дончик Тетяна (голова районної партії "Наш край") і Плетень Тетяна (голова районної партії "Батьківщина"). Втім, в якийсь момент, різко весь галас стих і неочікувано об’єкт почали будувати. Чому так, можемо тільки догадуватись, дивлячись на те, як в Михайлівці чиновники погоріли на хабарі за схожою історією.

До теперішнього часу, а саме до повідомлення про затримання заступника голови ОТГ, під час отримання неправомірної вигоди,  в районі навіть ніхто і не чув про наміри інвестора побудувати електростанцію на території Михайлівської ОТГ. Чому місцеві активісти десь пропали, й гасла про вплив на здоров’я мешканців Михайлівської ОТГ не чути. Якби не історія про хабар, ми б могли тільки здогадуватись, чому ж така тиша по аналогічному підприємству?!

Зловлений хабарник є заступником сільського голови Михайлівської ОТГ - Алли Король, і цей заступник не має повноважень в земельних питаннях. Хай кожний сам здогадається, чи міг він пообіцяти виділення землі інвестору, якби не мав благословення від керівника.

А потім дізнаємось подробиці:

Тут пора згадати й про третього інвестора у Вільнянському районі – Біляївський каоліновий комбінат. З ним місцева еліта веде боротьбу вже три роки, але все безуспішно. З матеріалами ви можете ознайомитись тут. Чути ті ж лозунги: "від підприємства буде радіація, всі помруть, як тільки підприємство почне працювати" тощо. На трибунах ми бачимо тих же осіб – мітингарів і активістів: Дончик ("Наш край"), Плетень ("Батьківщина"), та багато інших, розповідь про яких піде пізніше. Знайшли ми деяку інформацію і на телеграм каналі «Запорізька обласна адміністрація».

Деякі інтернет-ресурси зазначають, що голова Михайлівської ОТГ представник партії БПП. Втім, за словами мешканців Михалівської ОТГ, на виборах голови, Аллу Король підтримали також і партія «Наш край» та «Батьківщина», які навіть не висували від себе конкурентів для вищезазначеного кандидата. (Саме Наш Край та Батьківщина боролась з сонячними електростанціями в Солоному, та борються з Каоліновим комбінатом, де до них приєднуються Народний депутат 8 скликання від БПП Вадим Кривохатько та його однопартійці)

А «Батьківщина» навіть напередодні виборів, як-то кажуть, задля підтримки Алли Король, подарувала громаді шкільний автобус.

З сайту ЦВК, взагалі можна отримати дуже цікаву інформацію, що довіреною особою у Алли Миколаївни на виборах був Сергій Литвиненко, полковник міліції у відставці. Саме той, який у 2015 році балотувався у мери міста Вільнянська від партії «Наш край», яку в районі  по теперішній час очолює  Дончик Тетяна.

Цікава ситуація розгортається, коли дуже активну позицію на більшості заходів, в лавах активістів проти Біляївського кар’єру, ми бачимо саме від Сергія Литвиненка.

А далі - взагалі, як в американському блокбастері… Мешканці Михайлівської ОТГ навіть не приховують, що своєю перемогою на виборах голів ОТГ, Алла Король завдячує місцевому аграрію – монополісту Лещенку Віктору Миколайовичу, за підтримки якого вищезазначена чиновниця і отримала свою посаду у 2017 році.

Саме з цим багато депутатів й мешканців пов’язують «особливу прихильність» у виділенні земельних ділянок за часи своєї каденції від голови ОТГ саме пану Лещенку.

І ба, дива та й годі, з сайту Верховної Ради України, ми бачимо,  що саме Лещенко Віктор Миколайович, був помічником славнозвісного народного обранця восьмого скликання Вадима Кривохатька.

І наостанок, головне питання… Чому ніхто не бачив активістів та ГО «Вольтерра» в Михайлівській ОТГ? Чи не хабар допомагає деколи закривати очі?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі