Розгляд справи щодо купівлі китайцями "Мотор Січі" триває – АМКУ

Розгляд справи щодо купівлі китайцями 'Мотор Січі' триває – АМКУ

Наразі Антимонопольний комітет України не готовий дати точну відповідь щодо просування розгляду оборудки.

Антимонопольний комітет України продовжує вивчення оборудки з придбання китайськими компаніями Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group 50+% акцій запорізького авіабудівного підприємства "Мотор Січ".

Як повідомляється у офіційній відповіді АМКУ на запит "Радіо Свобода", зараз на їхньому розгляді перебувають справи щодо набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited (Британські Віргінські Острови) та державним концерном "Укроборонпром" спільного контролю над ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя) та щодо придбання компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited акцій компаній Granum Corporation (Панама), Likatron Enterprises Limited (Кіпр) та Reckoner Investment Holdings Limited (Кіпр). Усі три перераховані компанії мають свою частку у "Мотор Січ". Акціями компанії Skyrizon Aircraft Holdings Limited, у свою чергу, опосередковано володіє китайська корпорація Beijing Skyrizon Aviation Industry.

"Ці концентрації є етапами багатоступеневої транзакції, спрямованої на набуття компанією Skyrizon Aircraft Holdings Limited та державою Україна в особі державного концерну "Укроборонпром" спільного контролю над ПАТ "Мотор Січ", – сказано у відповіді.

АМКУ почав справи із вивчення оборудки з метою проведення поглибленого дослідження її впливу, зокрема, на ринки авіаційних двигунів для літаків та вертольотів і комплектуючих до них, технічного обслуговування та ремонту авіаційних двигунів і промислових газотурбінних приводів – напрямах, на яких спеціалізується компанія "Мотор Січ".

Зараз АМКУ не готовий давати точну відповідь щодо подальшої ролі продажу акцій.

"Наразі розгляд справ триває. За результатами їх розгляду комітет ухвалить рішення відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції та у встановлені законодавством строки", – вказали у комітеті.

Нагадаємо, що китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group хочуть придбати 50% акцій «Мотор Січі». У винагороду представники фірм поповнять український держбюджет на 100 млн доларів. Але такий намір китайців дуже не сподобався США, які відправили до України радника президента Трампа з національної безпеки Джона Болтона, аби завадити оборудці.

Паралельно "Мотор Січ" почала "кошмарити" Служба безпеки України, яка звинуватила компанію у фінансуванні тероризму та затримала одного з топ-менеджерів компаніі. Детальніше про це у матеріалі ""Раптове прозріння" СБУ: чому держбезпека звинувачує "Мотор Січ" у "фінансуванні тероризму"".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі