СБУ затримала танкер, що блокував українські кораблі у Керченській протоці (відео)

СБУ затримала танкер, що блокував українські кораблі у Керченській протоці (відео)

Служба безпеки України та Військова прокуратура з санкції президента 25 липня, у четвер, затримали в Ізмаїлі танкер "NEYMA", відомий тим, що під час Керченського інциденту 26 листопада 2018 року блокував вхід до протоки українським катерам, які у підсумку були вимушені повернути назад, а згодом були захоплені російським спецназом. Про затримання танкеру повідомляє прес-центр СБУ.

24 липня до порту Ізмаїл під прапором РФ зайшов танкер NIKA SPIRIT, який за номером ІМО-8895528, згідно даних міжнародної інформаційної системи EQUASIS був ідентифікований, як танкер NEYMA, який використовувався для блокування Керченської протоки.

Оперативники СБУ та Військової прокуратури провели затримання танкера та його екіпажа. Наразі завершено необхідні слідчі дії – обшук, вилучення документації та записів радіоперемовин, попереднє опитування членів екіпажу судна. 

В МЗС РФ вже відреагували на захоплення танкера у звичному стилі – погрозами "наслідків" та вимогами "відпустити судно". 

Нагадаємо, 26 листопада 2018 року групу українських кораблів – малі артилерійські катери "Бердянськ", "Нікополь" та буксир "Яни Капу" – атакували, взяли на абордаж та захопили російські військові. Інцидент стався у міжнародних водах. Перед цим катери намагалися пройти Керченською протокою до Азовського моря, але їх вимусили відступити під загрозою зброї. Також росіяни блокували фарватер протоки танкером. 24 українських моряків досі знаходяться у російському полоні.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі