Сесія Вільнянської райради: депутати поставили Андрію Салякіну незручні питання

Сесія Вільнянської райради: депутати поставили Андрію Салякіну незручні питання

Звернення із незручними для голови райради питаннями було оголошене під час самого засідання

У п’ятницю, 26 липня, відбулася сесія Вільнянської районної ради, протягом якої депутати розглянули низку важливих для міста та району питань.

Зокрема, зі зверненням до колег виступив депутат районної ради Олександр Зайцев, який порушив кілька тем, що стосувалися голови районної ради Андрія Салякіна та деяких його рішень.

Так, Зайцев порушив у своєму звернення три питання. Перше – про розмір заробітної плати співробітників районної ради та персонально Андрія Салякіна, яка постійно змінюється у бік підвищення.

Друге питання, порушене депутатом Олександром Зайцевим, стосувалося укладених договорів між комунальними закладами райради та підприємцями, які виконують роботи за бюджетний кошт – Віолетою та Денисом Смирними. Раніше у ЗМІ повідомлялося про фінансові махінації та лобіювання цих ФОПів головою райради Андрієм Салякіним.

Торкнувся депутат і теми зв’язків голови райради із скандально відомим екс-нардепом Вадимом Кривохатьком, який тривалий час контролював владу Вільнянщини, відзначився численними порушеннями антикорупційного законодавства, розоренням історичних пам’яток – курганів, махінаціями з землею та рейдерськими нападами на майно місцевих фермерів.

Третє питання до Андрія Салякіна стосувалося браку грошей на шкільні меблі та інвентар для Вільнянської загальноосвітньої школи №2.

До Олександра Зайцева по допомогу звернулися батьки тридцяти першачків, щоб придбати 14 парт, вчительських столів, шаф та іншого шкільного знаряддя. Навчальний заклад фінансується за рахунок районного бюджету, тож виникло питання – куди поділися виділені на ці потреби кошти?

Публічне звернення депутата Зайцева змусило Андрія Салякіна виправдовуватися.

Так, голова райради заявив, що зарплатня співробітників райради змінюється відповідно до розпоряджень уряду. Проте промовчав щодо численних надбавок та премій. Усі зв’язки із Кривохатьком Салякін відкинув, зазначивши при цьому, що вважає екс-нардепа «меценатом.  

Нагадаємо, що Андрій Салякін не лише пов'язаний із Вадимом Кривохатьком дружніми стосунками та спільними справами, але й завдячує екс-нардепу посадою. Ймовірно, саме тому голова райради під час сесії промовчав про те, що допомога Кривохатька громаді, зазвичай, скидається на підкуп виборців і її активізація припадає акурат на передвиборчі кампанії. За даними джерел, кандидат Кривохатько активно «допомагав» людям і на цих виборах до Верховної Ради в обмін на підтримку його кандидатури. Але цього разу підкуп Вадиму Вікторовичу не допоміг – вибори він програв.

Наразі, звернення Зайцева із незручними запитаннями до голови райради буде вивчати відповідна депутатська комісія. Депутат наголосив, що чекає на відповіді від Андрія Салякіна для подальшої реакції і дій у межах чинного законодавства.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі