Щомісяця депутат Мелітопольської райради поповнював своє матеріальне благо

Щомісяця депутат Мелітопольської райради поповнював своє матеріальне благо

Продовжуємо знайомство з деклараціями, поданими чиновниками та депутатами Запорізького краю.

Сьогодні розповімо про депутата Мелітопольської районної ради Сметаніна Сергія Володимировича, який протягом 2019 року подав до НАЗК 25 повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. До слова, суттєві зміни в матеріальному стані депутата траплялись майже два рази на місяць.

Сергій Сметанін – місцевий бізнесмен, обраний до Мелітопольської районної ради у 2015 році від Аграрної партії України. З моменту обрання очолює комісію з питань бюджету та соціально-економічного розвитку району.

Одночасно Сергій Сметанін є директором Кредитної спілки «Капітал» та власником 8 підприємств, які здійснюють діяльність у сфері теплопостачання на території Запорізької та Херсонської областей. Засновником 6 підприємств є безпосередньо депутат, ще дві компанії засновані його матір’ю - Людмилою Сметаніною.

Саме від Кредитної спілки та теплогенеруючих підприємств Сергій Сметанін щомісячно отримує доходи, які перевищують 50 прожиткових мінімумів та які, відповідно до чинного законодавства, необхідно декларувати.

Так, депутатом у 2019 році подані повідомлення про отримання заробітної плати у сумі 1 574 627 грн від Кредитної спілки «Капітал» та повідомлення про отримання доходу від зайняття підприємницькою діяльністю на загальну суму 1 239 597 грн від:

  • ТОВ «Теплоінвест-Мелітополь» - 621 097 грн;
  • ТОВ «Теплоінвест-Сокіл» - 557 000 грн;
  • ТОВ «Теплоінвест-Херсон» - 36 000 грн;
  • ТОВ «Теплоінвест-Таврія» - 25 500 грн.

Ще 15 разів у 2019 році Сергій Сметанін повідомляв НАЗК про отримання позики від Губенок Федора Федоровича, на загальну суму 6 460 000 грн. У декларації за 2018 рік Сергій Сметанін у розділі «Фінансові зобов'язання» задекларував отримання у період 2016-2018 рр.. позики від Федора Губенок у сумі 6 950 000 грн. Таким чином сьогодні заборгованість депутата перед Федором Губеноком перевищує 13 мільйонів гривень.

Відповідно до даних, отриманих з відкритих джерел, Федір Губенок обіймає посаду голови правління Мелітопольського районного споживчого товариства Запорізької області та голови спостережної ради кредитної спілки «Капітал».

Цікаво, що сьогодні бути власником підприємств, які здійснюють діяльність у сфері теплопостачання доволі вигідно. Тільки за поданими повідомленнями сукупний дохід депутата у минулому році (із зарахуванням позик) перевищує 9 мільйонів гривень, яку суму задекларує Сергій Сметанін за 2019 рік ми розповімо після оприлюднення декларації на сайті НАЗК.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі