Скандальна запорізька чиновниця задекларувала майже 10 мільйонів, діаманти, золото та рушниці

Скандальна запорізька чиновниця задекларувала майже 10 мільйонів, діаманти, золото та рушниці

Аналіз е-декларації за 2018 рік скандальної начальниці відділу підготовки аналітичних, інформаційних матеріалів апарату Запорізької ОДА Юлії Савченко.

Саме Савченко можна зустріти в приймальні чинного губернатора області. Декларація посадовиці у порівнянні з опрацьованними деклараціями інших запорізьких чиновників та депутатів, мабуть, найбільш вражаюча. 

Подружжя зовсім не бідує: вказують майже 10 000 000 грн готівкою, 10 000 м2 землі, діаманти, золото, гвинтівки, солідне авто та акції. Коли ми писали про статки інших політиків-багатіїв, вони при цьому мали й величезні підприємства, які приносили солідні прибутки. А в даному випадку ми бачимо неймовірну кількість вартісного майна при невеличких офіційних доходах. Виникає питання, звідки всьому цьому "добру" взятися? 

Історія з призначенням

Що характерно, призначення чиновниці на посаду в облдержадміністрацію активно лобіював бердянський нардеп Валентиров, до цього Савченко була його помічницею. Є інформація, що вона й досі з ним активно співпрацює. 

До відома, Сергій Валентиров - нардеп від «Блоку Петра Порошенка», пройшов від 81-го мажоритарного округу. Обранець представляє інтереси жителів Токмацького, Якимівського, Михайлівського, Приморського, Приазовського і Веселовського районів. Раніше на цьому окрузі працював одіозний Артем Пшонка.

Посадовиця одружена з фермером, депутатом Широківської ОТГ Запорізького району Запорізької області. Встиг чоловік влаштуватися й на державне підприємство "Місцеві дороги Запорізької області" на посаду заступника директора. Мова йде про Макодая Сергія Васильовича. 

А тепер детальніше по декларації: величезні паї та житло

Декларує 2 земельні ділянки: у Сонячному Запорізького району. Площа 1449 м2 за 222 682 м2 (володіє ділянкою чиновниця). Та землю, площею 10 000 м2 у Біленькому (Запоріжжя). Пай декларує чоловік. Дану ділянку вони орендують. Що цікаво, цей пай сім'я «урвала» собі влітку 2016 року, коли Савченко працювала в ОДА.  

Житло. Чоловік вказує будинок на 260,1 м2 у Сонячному (Запоріжжя). Перебуває у повній власності посадовиці. Дім задекларований тричі: і чиновницею, і її чоловіком, і донькою.

Неймовірна кількість вартісних ювелірних виробів та зброя

Аналізуючи цей розділ ми вирішили підійти до висвітлення інформації по роках, адже посадовиця має безліч цінних речей, які придбала собі у різні роки. Кожного року, системно, Савченко купувала собі по 2-3 коштовні речі: годинники з діамантами, шкіряні сумки, золоті прикраси, гвинтівки. Усе перераховане нижче майно належить посадовиці. 

За 2009 рік придбала собі годинник з діамантами Perrelet та золотий годинник Hublot. Вартість не вказує, ймовірно, щоб не шокувати простих людей, яким зась до такої розкоші.

У 2010-му купила собі 2 гвинтівки: Blaser R93 к.22-250 та Blaser R93 к.7,62 (одна марка, різні калібри). Вартість пані Савченко знову не захотіла писати, хоча цю графу треба заповнювати. Та ми промоніторили ціни в Інтернеті, одна така гвинтівка вартує 60 000 грн

Цей рік був урожайний для посадовиці й на шкіряні сумки марки Hermes (вартість не вказується), і на коштовну підвіску кулон Chopard. 

У 2011 році придбала собі кільце Damiani та сережки марки Graff. Вартість ані першої покупки, ані другої не вказує. 2012 року чиновниця придбала собі підвіс, сережки, кільце марки Carrera&Carrera та годинник Breitling.

Автівки. Згідно з е-декларацією машини Савченко не має. А от чоловік декларує Land Rover Range Rover Sport 2012 року випуску за 1 120 000 грн.  

Акції. Чоловік має акції трьох підприємств. 100% акцій ТОВ Агрофуд Україна. Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 37443094. Тут Макадай є кінцевим бенефіціарним власником (контролером). 

- Вказують й 100% акцій ФГ ВК Агроленд. Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 40559085. Володіє ними також чоловік. Макадай є кінцевим бенефіціарним власником (контролером).

- 50% акцій ТОВ Еколінії України, код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: 41905153. Належать акцію також чоловіку.

Переходимо до зарплатні та інших прибутків.

У Запорізькій обласній державній адміністрації Юлія Савченко заробила 215 761 грн, це по 17-18 тис грн в місяць. 

4 300 грн отримала у якості матеріальної допомоги при народженні дитини. Ще 2426 грн отримала допомоги постраждалим від Чорнобильської катастрофи 2 категорії. 3738 грн отримала, як грошовий еквівалент пільг за спожиті житлово-комунальних послуг. 23 689 грн - страховка. 600 грн - профспілкові виплати. Як то кажуть, з усіх усюд нашкребли.

Що цікаво, чоловік у минулому році заробив лише 97844 грн на підприємстві, де він є бенефіціаром.

Гроші. Готівкою подружжя декларує: 2 125 000 грн, 37 000 EUR має дружина і 2 100 000 грн та 63 000 EUR чоловік. На двох це 4 250 000 грн та 100 000 у валюті євро. Тобто, якщо всю готівку перевести на гривні, це буде 8 250 000 грн.

Якщо порівняти декларацію Савченко зараз і у 2016 році, коли вона звільнялася з посади головного спеціаліста відділу підготовки аналітичних, інформаційних матеріалів апарату Запорізької ОДА, то зарплатня у неї була куди скромнішою - 110 943 грн.

А от чоловік тоді мав акції лише 2 підприємств. Акціями ТОВ Еколінії України він тоді не володів. Вартість 50 % акцій становить 1 250 000 грн.

Готівка, автівки, будинки: е-декларація одного з найбагатших депутатів Запорізької облради

Ювелірні вироби, шуби та водний транспорт: депутат Запорізької облради задекларував своє майно

Декларація Сергія Кальцева: позичив майже 4 мільйони доларів та пів мільйона євро

Десятки паїв, будинки, люксові автівки і тисячі доларів готівкою: е-декларація запорізького депутата-мільйонера

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі