Скелети у шафі: як депутат і директор запорізького заводу через закон переступав

Скелети у шафі: як депутат і директор запорізького заводу через закон переступав

У деклараціях голови правління АТ «Запорізький завод феросплавів», депутата Дніпропетровської обласної ради VI скликання від політичної партії «Укроп» Павла Кравченка  виявлені численні порушення. Зазначимо, пан Павло є добрим товаришом лідера запорізького "Укропу" Ярослава Гришина.

Виявляється, з моменту обрання депутатом Дніпропетровської обласної ради 16 листопада 2016 року Павло Олександрович жодного разу не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Хоча закон зобов’язує робити це шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. Власне, наразі в Реєстрі наявні лише щорічні декларації депутата за 2016 та 2017 роки.

Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3, ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», Павло Кравченко як депутат Дніпропетровської облради є суб’єктом відповідальності, на якого поширюється дія цього закону. Проте, порушуючи вимоги ч. 2 ст. 52 Закону, Павло Олександрович неодноразово не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, про це інформує видання important.

Так, у 2017 році Павло Кравченко не повідомив НАЗК у встановлений законом термін про суттєві зміни у майновому стані, а саме про видатки на придбання Віфлеємських ювелірних виробів – золотої підвіски із діамантами у сумі 94 120 грн., що явно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2017 року. Таким чином, депутат своїми діями порушив ч. 2 ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції», чим скоїв правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 172-6 КУпАП.

Також, ймовірно, Павло Олександрович 12 разів не повідомив НАЗК про суттєві зміни у майновому стані у зв’язку з отриманням у 2017 році доходу в розмірі,  який значно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб з 1 січня 2017 року, у вигляді заробітної плати за місцем здійснення трудової діяльності у АТ «Запорізький завод феросплавів». Згідно з поданою у 2017 році декларацією, заробітна плата за основним місцем роботи Павла Кравченка складала 1 649 666 грн., отже понад 137 000 грн. щомісячно.

Аналогічно у 2018 році депутат, ймовірно, також 12 разів не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані, хоча протягом 2018 року отримував дохід у вигляді заробітної плати за місцем здійснення трудової діяльності у АТ «Запорізький завод феросплавів» в розмірі, який значно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб з 1 січня 2018 року.

Цього року Павло Кравченко тричі не повідомив Національне агентство з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані. Хоча мав це зробити шляхом внесення інформації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у зв’язку з отриманням у 2019 році доходу в розмірі, який значно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб з 1 січня 2019 року, у вигляді заробітної плати за місцем роботи в АТ «Запорізький завод феросплавів». 

Перевірити зазначені відомості можна шляхом отримання від ДФС України інформації про нарахування Павлу Кравченку протягом 2017-2019 років всіх видів доходів: заробітної плати (грошового забезпечення), отриманої як за основним місцем роботи, так і за сумісництвом, гонорарів та інших виплат, згідно з цивільно-правовими правочинами, доходу від зайняття підприємницькою або незалежною професійною діяльністю, доходу від надання майна в оренду, дивідендів, процентів, роялті, страхових виплат, благодійної допомоги, пенсії, спадщини, доходів від відчуження цінних паперів та корпоративних прав, подарунків та інших доходів. 

Зазначимо, що під заробітною платою розуміється основна заробітна плата, а також будь-які заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) особі у зв'язку з відносинами трудового найму.

Павло Кравченко, можливо, також не повідомив НАЗК про отримання у 2017 році доходу в розмірі,  який значно перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб з 1 січня 2017 року, а саме відсотків у сумі 186 012 грн. за депозитом у ПАТ КБ «ПриватБанк».

Зазначимо також, що декларацію за 2016 рік Павло Олександрович подав із запізненням на 17 днів, а саме 17 квітня 2017 року, чим порушив ч. 1 ст. 45  Закону України «Про запобігання корупції» і скоїв правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Зі сторінки дружини Павла Олександровича Тетяни у Facebook ми дізналися, що подружжя дуже полюбляє закордонні мандрівки:

8 березня 2018 - Словакія3 липня 2018 - Франція4 липня 2018 - Італія14 липня 2018 – Іспанія15 серпня 2018 – Кемер24 січня 2019 – Австралія9 березня 2019 - Вена.

Нагадаємо, що якщо видатки на ці туристичні поїздки перевищують 50 прожиткових мінімумів, встановлених на 1 січня 2018 та 2019 років, відповідно, Павло Кравченко повинен також подати повідомлення до НАЗК про суттєві зміни у майновому стані.

Сподіваємося, виявлені порушення скоєні Павлом Олександровичем не через злий умисел, й надалі депутат та промисловець буде більш уважним до вимог законодавства. Статус же зобов’язує.

Актуально:  

Фінансові схеми: як і звідки Ярослав Гришин отримав гонорарів на 4 мільйони?

Сбил человека насмерть и нести за это ответственность не собирается: детали трагического ДТП при участии депутата Ярослава Гришина

Детали смертельного ДТП при участии депутата Ярослава Гришина: как с помощью хайпа отвлечь внимание от главного

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі