Скільки своїх обіцянок виконали народні депутати?

Скільки своїх обіцянок виконали народні депутати?

5 місяців триває друга сесія Верховної ради IX скликання. За весь час нардепи встигли скасувати депутатську недоторканність, запровадити санкції проти себе за кнопкодавство і прогули, почати розглядати законопроєкт про ринок землі, прийняти бюджет-2020 і зареєструвати ще багато законодавчих ініціатив.

Цікаво, а скільки  передвиборних обіцянок встигли виконати народні депутати за цей період, ділиться видання "Слово і діло".

Згідно з моніторингом, яке провело спеціалізоване видання, впродовж другої сесії народні обранці виконали 7% обіцянок і ще 93% повинні реалізувати. Це непоганий показник, тому що парламентарі попереднього скликання за два з половиною роки змогли виконати тільки 16% обіцянок.

Нардепи, які пройшли в Раду за списками, виконують обіцянки в середньому краще, ніж мажоритарники. На рахунку списковиків вже 8% реалізованих обіцянок, тоді як мажоритарники встигли виконати 6% обіцяних намірів.

Одне з найпоширеніших передвиборних обіцянок народних депутатів цього скликання, яке вдалося виконати, - скасувати мажоритарку. Під новий рік парламентарії прийняли Виборчий кодекс (авторства Андрія Парубія, Леоніда Ємця та Олександра Черненко) з поправками президента Володимира Зеленського. Новий закон передбачає скасування мажоритарки і вибори за відкритими списками. 

Так, у грудні було зареєстровано 205 законопроєктів, більша частина з яких (161 ініціатива) належить народним депутатам.

Нагадаємо, закрити другу сесію планують 17 січня 2020 року.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі