"Слуги народу" пропонують збільшити екологічний податок в 4 рази

'Слуги народу' пропонують збільшити  екологічний податок в 4 рази

У Верховній раді представники партії «Слуга народу», зареєстрували  законопроект №2367 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збільшення ставок екологічного податку з метою проведення додаткових заходів, що сприяють зміцненню здоров'я і поліпшення медико-санітарного забезпечення громадян. Серед представників партії є і запорізькі Юлія Яцик та Євген Шевченко.

Сам законопроект передбачає збільшення ставки податку в 4 рази за викиди в атмосферне повітря забруднювальних речовин стаціонарними джерелами забруднення, за скиди речовин-забруднювачів у водні об’єкти, за розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, за утворення радіоактивних відходів, включаючи вже накопичені та за тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками.

Для прикладу, якщо раніше ставка податку (п.243.2 ст.) була 17536, 42 грн, то після того, як закон набуде чинності ставка податків складе 70135,68 грн.

Даний законопроект поповнить державну «скарбничку» з 3,5 мільярда до 14 мільярдів гривень. Також, посилаючись на досвід європейських країн влада впевнена, що прийняття зазначеного законопроекту дозволить докорінно змінити ситуацію негативного впливу промислового комплексу країни на навколишнє середовище і створить стимул для зниження рівня викидів як на державному рівні, так і на рівні регіональних систем управління.
 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі