Суд над вбивцею українських військових Бутрименком у Запоріжжі: розгляд справи знову перенесено

Суд над вбивцею українських військових Бутрименком у Запоріжжі: розгляд справи знову перенесено

Засідання перенесли за клопотанням адвоката потерпілих.

6 вересня у Запорізькому апеляційному суді відбулося чергове засідання у справі поплічника терористів з так званої "ДНР", донецького фермера та колишнього депутата "Партії Регіонів" Миколи Бутрименка, який у кінці липня 2014 року видав бойовикам групу українських спецпризначенців, яким перед тим особисто надав прихисток.

На суді були присутні представники преси, 3-го полку спеціального призначення (саме їхніх побратимів Бутрименко видав на розправу терористам), ветерани АТО, представники патріотичних організацій. У якості потерпілих у суді були присутні родичі загиблих військових (зокрема, батьки підполковника Лисенка, родичі капітана Карпи та солдата Рикалова), а також безпосередньо ті члени групи, які вижили після зради Бутрименка. Суд тримав онлайн-зв'язок із Маріупольським СІЗО, де перебуває обвинувачений, а також із Коломийським та Кропивницьким судами, де знаходилися деякі потерпілі.

Однак троє з потерпілих не з'явилися на засідання, оскільки двоє перебували на службі, третій – у лікарні. Через це за клопотанням адвоката потерпілих Олени Яркіної, голова суду Дадашева прийняла рішення перенести засідання на 13 вересня, 11 годину ранку.

Нагадаємо, 29 липня 2014 року донецький фермер Микола Бутрименко видав бойовикам терористичної організації "ДНР" загін українських спецпризначенців, який займався пошуками збитого пілота українського штурмовика Су-25. Восьмеро спецпризнаценців загинули у бою, двоє померли від ран та знущань у полоні, п'ятеро вижили та згодом були обміняні на полонених терористів, чотирьом військовим вдалося відступити з місця бою та вийти до своїх. У 2016 році у результаті спецоперації Бутрименка спіймали. Наразі він сидить у Маріупольському СІЗО. Суд засудив поплічника терористів лише за статтею "Фінансування тероризму", присудивши йому 8 років в'язниці. Однак через "закон Савченко" Бутрименку залишилося сидіти лише 1 рік та 1 місяць. Не згодні із таким рішенням, прокурори та представники потерпілих подали апеляцію на вирок.

Докладніше про усю історію зі зрадою, розстрілом українських військових, полюванням на Бутрименка та судовими перипетіями навколо нього читайте у матеріалі "Суд над вбивцею українських спецпризначенців Бутрименком у Запоріжжі: справа затягується?".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі