Суд над вбивцею українських вояків у Запоріжжі триватиме довічно?

Суд над вбивцею українських вояків у Запоріжжі триватиме довічно?

Судове засідання знову перенесли. На цей раз на 27 вересня.

Чергове засідання Запорізького апеляційного суду у справі донецького фермера Миколи Бутрименка, якого звинувачують у загибелі у 2014 році 10 українських військових з 3-го полку спецпризначення, знову закінчилося перенесенням засідання на наступний тиждень – на цей раз через вимогу захисника Бутрименка, який заявив, що йому потрібно ознайомитися з матеріалами справи ще раз.

На засіданні продовжили розгляд справи за суттю – так, завдяки відеоконференції із Бахмутом нарешті допитали одного з ключових свідків у справі, члена зрадженої Бутрименком групи військовослужбовця Кудрявцева (нагадаємо, у минулому матеріалі ми писали, що суд зіткнувся із фактом підробки заяви щодо "небажання" Кудрявцева брати участь в судовому розгляді). Також суд зачитав дані з перехоплень телефонних розмов у тому районі, де сталося зіткнення українських військових з бойовиками терористичного угруповання "ДНР", яких навів на спецпризначенців Бутрименко.

Як прокоментував перебіг засідання присутній на ньому депутат міської ради В'ячеслав Зайцев, справа наразі йде до того, що вину Бутрименка буде визнано, а вирок переглянено. Але наскільки затягнеться це переглянення – неможливо спрогнозувати навіть приблизно.

Далі – буде.

Нагадаємо, 29 липня 2014 року донецький фермер Микола Бутрименко видав бойовикам терористичної організації "ДНР" загін українських спецпризначенців, який займався пошуками збитого пілота українського штурмовика Су-25. Восьмеро спецпризначенців загинули у бою, двоє померли від ран та знущань у полоні, п'ятеро вижили та згодом були обміняні на полонених терористів, чотирьом військовим вдалося відступити з місця бою та вийти до своїх. У 2016 році у результаті спецоперації Бутрименка спіймали. Наразі він сидить у Маріупольському СІЗО. Суд засудив поплічника терористів лише за статтею "Фінансування тероризму", присудивши йому 8 років в'язниці. Однак через "закон Савченко" Бутрименку залишилося сидіти лише 1 рік та 1 місяць. Не згодні із таким рішенням, прокурори та представники потерпілих подали апеляцію на вирок.

Докладніше про усю історію зі зрадою, розстрілом українських військових, полюванням на Бутрименка та судовими перипетіями навколо нього читайте у матеріалі "Суд над вбивцею українських спецпризначенців Бутрименком у Запоріжжі: справа затягується?".

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі