Тиждень з головою Запорізької ОДА Віталієм Туринком

Тиждень з головою Запорізької ОДА Віталієм Туринком

10 мільйонів готівкою, постійні фотосесії та лише моральна допомога у боротьбі з коронавірусом.

Протягом останнього тижня за участю голови облдержадміністрації Віталія Туринка було проведено багато заходів, у зв’язку з чим ми спробували з’ясувати чи пов’язані вони із обов’язками представника Президента України в області та чи не займається чиновник непритаманними очільнику області справами.

Підсумовуємо, чим займався Віталій Туринок протягом тижня.

Понеділок 6 квітня нічим не відзначився, ані на сайті Запорізької ОДА, або сторінці Віталія Туринка у ФБ, ми не знайшли інформацію про якісь офіційні заходи за участю  голови ОДА. Місцеві ЗМІ також оминули своєю увагою Віталія Туринка.

Вівторок 7 квітня був для Віталія Туринка дуже насиченим на події. У першій половині дня відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. Учасники засідання обговорили додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

О 12:00 голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок провів брифінг із журналістами щодо ситуації, пов’язаної із розповсюдженням коронавірусу в області.

Увечері, під час селекторної наради Президента України Володимира Зеленського з очільниками обласних державних адміністрацій та міськими головами щодо протидії поширенню коронавірусу, Віталій Туринок доповів, що загалом лікарні Запорізької області забезпечені захисним обладнанням, костюмами, засобами захисту.

У середу 8 квітня о 17:30 відбулась передача гуманітарного вантажу від великого бізнесу Запорізькій області, захід відбувся в обласній інфекційній лікарні. Під час заходу в.о. голови правління АТ «Запорізький завод феросплавів» з персоналу Олександр Ратніков передав для потреб запорізьких лікарень 17 електричних медичних аспіраторів.

Аспіратор - це електричний відсмоктувач для аспірації рідин тіла, порожнини рота, носа і трахеї у дорослих пацієнтів і дітей.

Четвер 9 квітня об 11.00 Фондом Ріната Ахметова спільно з компанією Метінвест було передано гуманітарну допомогу Запорізькій області. Генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко вручив голові Запорізької ОДА Віталію Туринку сертифікати та 30 тисяч експрес-тестів для виявлення коронавірусної інфекції, які будуть розподілені між медзакладами регіону.

О 12:30 біля входу в будівлю облдержадміністрації відбулась прес-конференція представників різних конфесій зі зверненням до громадян  щодо святкування Великодня вдома та дотримання карантинних заходів.

На заході були присутні голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок, Генеральний вікарій, єпископ Харьківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні Ян Собіло, настоятель храму Вірменської Апостольської Церкви отець Юсик Нуриджанян, заступник пресвітера Об’єднання Церков християн вірі євангельських п'ятидесятників Запорізької області Андрій Лисенко, митрополит Запорізький та Мелітопольський Лука роз’яснив, екзарх Донецький Української Греко-Католицької Церкви владика Степан та єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

У другій половині дня відбулась селекторна онлайн-нарада з районами, під час якої доручив головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад дотримуватись усіх карантинних та обмежувальних заходів. Віталій Туринок зазначив, що особливу увагу необхідно приділити забезпеченню засобами індивідуального захисту медичного персоналу, лікарськими засобами та дезінфекторами.

У п’ятницю 10 квітня голова облдержадміністрації Віталій Туринок здійснив поїздку у Пологівський та Бердянський райони. Очільник регіону передав районним лікарням розподілені експрес-тести, які область отримала від Фонду Ріната Ахметова. Гуманітарна допомога була передана Пологівській багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, Бердянському  центру первинної медико-санітарної допомоги та Бердянському територіальному медичному об'єднанню.

Увечері голова Запорізької ОДА дуже оптимістично виступив на каналі «1+1» у вечірній програмі ТСН, під час промови наголосив, що область готова до боротьби із коронавірусом, апарати ШВЛ не закуповують, оскільки чекають на допомогу від бізнесу.

Як бачимо протягом тижня Віталієм Туринком не здійснено жодного конкретного заходу, направленого на  ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV. Фотографії з допомогою від бізнесу не зараховуються.

Зазначимо, що у своїх щоденних зверненнях Президент України Володимир Зеленський двічі протягом останнього тижня згадував Запорізьку область, обидва рази у негативному контексті. Спочатку гарант змушений був відповісти на відеозвернення працівників екстреної швидкої медичної допомоги Запоріжжя, а через кілька днів прокоментувати порушення постанови Уряду щодо припинення руху громадського транспорту.

На фоні самоусунення Віталія Туринка, як представника Президента, конкретних заходів щодо боротьби з коронавірусом, лобіювання власних інтересів під час перерозподілу обласного бюджету та атак на Володимира Буряка -  Туринок створює реальну загрозу партії СН на місцевих виборах.

Ймовірно, при такій тенденції уже втретє Президент України згадає Запорізьку область під час оголошення указу про звільнення Віталія Туринка з посади.

Можливо, Віталій Туринок вважає, що призначивши керівником робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації призначено першого заступника голови облдержадміністрації Івана Федорова, а начальником штабу директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Вікторію Клименко, він у разі загострення ситуації з коронавірусом 2019-nCoV, зможе уникнути відповідальності, та чи врятує його це? Кількість хворих на коронавірус за добу в Запорізькій області значно зросла, станом на 12 квітня зареєстровано 83 випадки, одна людина померла.

Повертаючись до питання світлин Туринка з гуманітаркою не можемо не запитати, чому нікому не відомо про випадки допомоги медичним закладам, наданої підконтрольними йому підприємствами? Віталій Туринок небідна людина, восени 2019-го він задекларував значні статки, у томи числі готівкові гроші в іноземній валюті в еквіваленті 10 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що до призначення на посаду Віталій Туринок був представником середнього бізнесу, йому належали підприємства, які здійснюють свою господарчу діяльність у сфері виготовлення виробів із бетону. Згідно з нормами закону право власності у компаніях ТДВ «Рівненський домобудівний комбінат», ТОВ «Вест-Пром», ПП «Інтертрейд» та ПП «Волиньферрометал» були передані дружині очільника області Галині Туринок.

За нашою інформацією, на даний час особисто Віталієм Туринком не передано до лікарень жодної маски чи рукавичок, вся допомога полягає у нарадах, брифінгах та фотосесіях.

Ми чекаємо на декларацію Віталія Туринка за 2019 рік, щоб з’ясувати можливо у зв’язку із фінансовою кризою бізнес не приніс родині Туринків ніякого прибутку, чи Віталій Вікторович взагалі не готовий допомагати людям за власні кошти.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі