У Запоріжжі побувала міністерка освіти Лілія Гриневич: що треба знати про реформу освіти

У Запоріжжі побувала міністерка освіти Лілія Гриневич: що треба знати про реформу освіти

До Запоріжжя у п’ятницю, 19 липня, із робочим візитом приїхала міністерка освіти України Лілія Гриневич. У рамках візиту вона відповіла на низку питань, що є важливими для мешканців Запоріжжя та області.

Зокрема, розповіла розформування старших класів - переведення десятих та одинадцятих класів з малих шкіл до опорних (районних) навчальних закладів. Повідомлення про розформування старших класів часто приходять занадто пізно, і через це діти не встигають зареєструватися на ЗНО, або перевестися до інших навчальних закладів.

Гриневич зазначила, що у малих школах немає сучасних фізико-хімічних кабінетів, вчитель викладає кілька безліч предметів, а отже належну якість навчання може надати тільки опорна школа.  

Крім того, з 2021 року Міністерство освіти має намір запровадити обов’язкову підсумкову атестацію з математики для усіх учнів, які закінчують одинадцятий клас. Зі слів Гриневич відомо, що атестацію зроблять дворівневою  - із поглибленим рівнем знань для школярів, що підуть до спеціалізованих вишів та «базову», яку будуть проходити «усі інші». Хоча, як додала міністерка, володіти математикою повинна кожна успішна людина. 

Гриневич також розповіла про роль субвенцій у розвитку освіти в області. Вона пов’язала успіхи реформування освітньої системи з управлінськими якостями місцевої влади. Тобто, з її слів, якщо влада неспроможна домовитися щодо розподілу та освоєння коштів на освіту, які надходять з місцевого бюджету завдяки децентралізації, то Міносвіти тут безсиле.

Довелося міністерці відповідати й на питання, чи потрібна у дитячих садках міста запроваджена, згідно наказу міністерства аграрної політики, система безпеки харчових продуктів. Містянам дуже цікаво, чия це ініціатива – міська, або міністерська. Скасувати її неможливо. Пані Гриневич від запровадження такої системі відразу відхрестилась, мовляв, що всі питання харчового постачання навчальних закладів знаходяться у компетенції міської влади.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі