У Запоріжжі запропонували зробити посаду голови ОДА виборною

У Запоріжжі запропонували зробити посаду голови ОДА виборною

Відповідне електронне звернення було зареєстровано на сайті президента

Хоча громадяни України самі обирають місцеву владу, вони мають майже нульовий вплив на формування владної структури на обласному рівні, а саме – на призначення Києвом голів обласних державних адміністрацій.

З цього приводу у Запоріжжі зареєстрували петицію, у якій пропонується виправити ситуацію шляхом переведення посади керівника ОДА у статус виборної.

Авторкою петиції є юрист, депутатка Запорізької міської ради Катерина Константинова.

Ініціаторка пропонує узяти приклад зі США, де минулого року губернаторами двох штатів стали американці українського походження. Вона нагадала, що експеримент з частковою реалізацією ідеї виборності губернатора був реалізований на Львівщині, де серед місцевих мешканців провели опитування щодо можливої кандидатури на посаду голови ОДА. 

Для реалізації своєї пропозиції авторка зареєструвала відповідну електронну петицію.

"І взагалі, діючий президент у своїй передвиборчій кампанії як кандидат передбачав можливість частих “консультацій” з народом щодо різних питань… Що ж, самоврядування так самоврядування:) Подала відповідну електронну петицію на сайті президента – перевіримо, скільки прибічників виборів губернаторів по Україні, а також перевіримо і як на таку ініціативу реагуватиме Офіс президента", – написала вона.

Основна думка петиції полягає у тому, що інститут губернаторів – це, насамперед, "намісники" президента, а не "захисники інтересів" місцевих жителів, що підтверджується практикою призначення до регіонів у якості голів ОДА "варягів" – людей з інших областей, які не знайомі з інтересами та специфікою свого нового місця роботи. Виборність голів ОДА авторка пропонує у якості перехідної форми від існуючої системи обласної влади до повної децентралізацїї, причому, згідно думці Константинової, їх не обов'язково закріплювати у Конституції – реалізація виборності голів ОДА можлива у формі "консультаційних референдумів" або "масових соціологічних опитувань",- йдеться в пропозиції.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі