У Запоріжжі хочуть запровадити систему моніторингу забруднення атмосферного повітря

У Запоріжжі хочуть запровадити систему моніторингу забруднення атмосферного повітря

Незадовільний стан моніторингу довкілля визначено, як загрозу національній безпеці в екологічній сфері у Стратегії національної безпеки України, затвердженої Указом Президента. А в Запоріжжі наразі відсутня система оперативного спостереження за станом складових довкілля з автоматичним інформуванням про отримані результати. 

Депутати Запорізької міської ради на найближчій сесії будуть вирішувати долю  "Програми побудови та функціонування системи  моніторингу за вмістом забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, станом поверхневих вод та ґрунтів".

Про це повідомляють "Факти Запоріжжя". 

Пленарне засідання міської ради відбудеться 24 квітня, об 11.00. На порядок денний, окрім цього питання винесені ще 23,  з ними можна ознайомитися за посиланням

Відповідний проек буде підійматися на сесії далеко не вперше. До цього програма вже отримувала зауваження, на кшталт відсутність будь-яких посилань на чинні нормативно-правові акти і тд

Ініціатива запровадити систему моніторингу належить депутату від фракції «Солідарність» Олександру Константинову та Віктору Пріту від «Самопомочі».

Згідно з проектом рішення, управління з питань екологічної безпеки, протягом двох місяців від дати прийняття даного рішення, має розробити та подти на затвердження міської ради:

1. Технічне завдання до системи автоматизованого спостереження (моніторингу) відповідно до вимог Директиви 2008/50/ЄС ЄВРОПЕЙСЬКОГО ПАРЛАМЕНТУ ТА РАДИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ;

2. Технічні вимоги до обладнання автоматизованих систем екологічного моніторингу відповідно до вимог ДСТУ EN 15267:2016.

Власне, метою програми є збирання, збереження та обробка достовірної та оперативної інформації, необхідної для розробки заходів із попередження та зменшення негативних наслідків змін стану навколишнього середовища. 

Фінансування буде здійснюватися за рахунок коштів міського бюджету. А організація буде покладена на управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради.

Нагадаємо, 26 квітня, в п'ятницю, о 10 ранку у Запоріжжі відбудуться громадські слухання з приводу моніторингу атмосферного повітря у місті. 

На заході будуть присутні містяни, екоактивісти та представники влади. Слухання будуть проходити у ДК «Титан», за адресою вулиця Перемоги, 131. Усі бажаючі мають змогу долучитися до дискусії. Тема дискусії - забруднення навколишнього середовища та впровадження системи моніторингу атмосферного повітря у Запоріжжі. В інших індустріальних містах України, таких як: Кривий Рік, Маріуполь, Дніпро та Київ, такі системи вже встановлені і містяни мають змогу оперативно дізнаватися про ступінь забруднення повітря.

За попередньою інформацією, до обговорення екологічних проблем приєднається міський голова, Володимир Буряк.


Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі