У Запорізькій ОДА посадовці розробили злочинну схему відкатів: 10% за тендер?

У Запорізькій ОДА посадовці розробили злочинну схему відкатів: 10% за тендер?

Правоохоронці підозрюють двох посадовців ЗОДА в організації корупційної схеми та отриманні неправомірної вигоди.

Правоохоронці підозрюють двох посадовців ЗОДА в організації корупційної схеми та отриманні неправомірної вигоди.

Так, чиновники, ТОВ "ПМК-21", ТОВ "Хозхімсервіс", ПП "Протон плюс", ймовірно, завищували вартість робіт при виконанні підрядів для отримання 10% від вартості підрядів. Про це йдеться в ухвалі Ленінського районного суду від 17 вересня, повідомляють Наші гроші. Запоріжжя.

У матеріалах справи зазначається, що посадові особи Департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА, спільно з керівниками та представниками вищевказаних підприємств спроектували схему незаконного збагачення. За допомогою фірм-підрядників держслужбовці ОДА завищували ціни на роботи та отримували неправомірну вигоду розміром 10% від суми укладених договорів.

Ініціаторами злочинної схеми стали керівник Департаменту ЖКГ (з 2018 року відомство очолив Віталій Литвиненко) та заступник директора – начальник управління розвитку інженерної інфраструктури та будівництва Департаменту ЖКГ на чолі з Дмитром Кабановим.

Впродовж 2018 року зазначені особи уклали низку договорів на будівництво, реконструкцію та інші роботи за якими згодом підписали акти виконаних робіт і направили документи до сплати – у зв'язку із закінченням фінансового року. Втім, на деяких об’єктах роботи ще фактично не були завершені, що з’ясувалося під час проведення огляду.

Варто додати, що загалом у 2018 році на вказаний Департамент запланували виділити 110 млн грн, з яких вже профінансовано 100 млн грн. Натомість, у системі електронних закупівель "Прозоро", загалом з 2016 року вказаний департамент уклав угод на 155,55 млн грн. З них на суму 40,51 млн грн – договори з вищевказаними фірмами.

ТОВ "ПМК-21" належить Тимофію Панфілову. Фірма пов’язана з депутатом Запорізької облради від фракції "Наш край" Сергієм Грачовим. Підприємство отримало від Департаменту ЖКГ ЗОДА 13 підрядів сумою 26,18 млн грн та Департаменту капітального будівництва ЗОДА – 5 підрядів сумою 66,8 млн грн.

ТОВ "Хозхімсервіс" належить донеччанам Аллі та Давіду Кізіменкам, керівник Марк Кізіменко. Фірма виконувала роботи для заводів з групи "Метінвест" Ріната Ахметова ("Азовсталі", Єнакіївського металургійного заводу та ін.). Фірма отримала від Департаменту ЖКГ ЗОДА 3 підряди загальною сумою 13,18 млн грн та 5 підрядів від Департаменту капітального будівництва ЗОДА загальною вартістю 48,8 млн грн.

ПП "Протон плюс" зареєстроване на мешканку Бердянська Ольгу Анохіну. Його директором значиться Іван Вівчар – колишній депутат Бердянської міськради (2006-2010 рр.). Фірма загалом отримала від Департаменту ЖКГ ЗОДА 3 підряди загальною вартістю 1,1 млн грн.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі