Україна вшановує 34-річницю з дня катастрофи на Чорнобильській АЕС: історія запоріжан, які постраждали від атома

Щорічно 26 квітня відзначається Міжнародний день пам'яті загиблих в радіаційних аваріях і катастрофах в пам'ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.

1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, в результаті якого був повністю зруйнований атомний реактор і дах будівлі, після чого утворилася радіоактивна хмара, яка накрила частину території України, Росії, Білорусі та ряд країн Європи.

Тільки завдяки самопожертві ліквідаторів наслідків катастрофи, багато з яких заплатили за це своїм життям і здоров'ям, вдалося локалізувати аварію і врятувати країну і світ від радіаційного забруднення. За різними даними, протягом всього одного місяця після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинули від 30 до 200 пожежних і працівників АЕС.

Існує багато фільмів, відео, книг і оповідань про Чорнобиль і трагедію, що сталася в Прип'яті. Сьогодні навряд чи кого можна здивувати загальноприйнятими фактами. Наша редакція "Факти Запоріжжя" в колаборації з авторами ідеї: Алеком Фрінзом, Альоною Прохоровою і Дар'єю Варлигіною, створили міні документальний фільм, де покажемо реальну історію ліквідаторів, сімей, які постраждали від "мирного" атома.

Герої фільму проживають в Енергодарі Запорізької області. Це було одне з міст колишнього Радянського Союзу, куди після трагедії були евакуйовані люди.

Команда попросила поділитися їх, власною історією без фальші, про те, як кілька днів жили поруч з реактором, про евакуацію, як шукали рідних і близьких, як чекали повернення до своїх рідних домівок і з якими страшними наслідками аварії борються донині.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі