Уряд в жовтні перейде на електронний документообіг: реалії сьогодення

Уряд в жовтні перейде на електронний документообіг: реалії сьогодення

Кабінет міністрів України планує за місяць перевести всі державні органи на електронний документообіг. Про це на нараді в офісі президента повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"З 1 жовтня ми плануємо відмовитися від паперового обігу, плануємо заборонити і відмовитися від обміну між державними органами папірцями. Це дуже амбіційне завдання, я оцінюю виконання цього завдання як реалістичною. Вона дуже складна, але я вірю, що у нас все може вийти", - заявив пан Олексій.

Зазначимо, електронний документообіг передбачає прийняття низки порядків, інструкцій та отримання електронних підписів кожним державним службовцем, а їх там десятки тисяч. Крім того, це потребує закупівлі відповідного обладнання та програмного забезпечення, а це міжнародна система Prozorro. Тому витратити на це потрібно не одну сотню мільйонів.

В нинішній час Україна переживає справжній «вибух» в інформаційному просторі. Електронізація багатьох процесів, сервісів та послуг в комерційному секторі перевищила всі сподівання та щоденно підтверджує свою доцільність. Сьогодні, щоб стати ефективним інститутом, держава має переймати підходи до управління у бізнес-структур.

Ще в травні 2003 року прийнято Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» «Про електронний цифровий підпис», і з 1 січня 2004 року електронні документи стали юридично значущими.

Однак, варто згадати досвід Вінницької мерії, для розробки програмного забезпечення витратили близько 20 млн грн, провівши тендер. Наочно, звісно, все красиво, а практика річ - незаперечна. 

Що потрібно зробити, аби система запрацювала?

- провести тендер для розробки програмного забезпечення; 
- розробити програмне забезпечення; 
- сертифікувати програмне забезпечення; 
- наповнити бази; 
- створити додаткові сервери та серверні для збереження інформації; 
- "протестити" та вдосконалити систему електронного документообігу ; 
- навчити працівників; 
- забезпечити технічним оснащенням всі державні органи.

Здається, що місія "за місяць" ввести електронний документообіг поза межами реальності. 1 жовтня покаже.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі