В ім'я піару влада на Запоріжжі витрачає десятки тисяч гривень

В ім'я піару влада на Запоріжжі витрачає десятки тисяч гривень

Так, Бердянська міськрада за інформаційні матеріали про свою діяльність заплатила місцевій газеті «Південна зоря» 148 500 гривень.

За ці гроші видання має розміщувати матеріали з діяльності органів виконавчої влади та регуляторних актів протягом 2020 року. Одним словом, редакція видання має висвітлювати результати діяльності Бердянської мерії. Як ви вже здогадалися, гроші чиновники візьмуть з місцевого бюджету.

Здавалося б, саме час замислитись про економію, адже у 2019 році бюджет міста не дотягнув півтори сотні тисяч гривень до мільярда. А у 2020 році "дірка" у бюджеті стала явною - лише 690 мільйонів грн.

Втім, невиправданими розтратами може "похвалитись" і Запорізька ОДА, яка на замовлення квітів викинула 100 тисяч гривень. А бюджет Запорізької області вдвічі менший з попереднім роком - всього лише 4 млрд 343 млн гривень.

Це при тому, що в хиткому положенні наразі знаходиться запорізька бібліотека для юнацтва. Її - в цілях економії, зрозуміло - хочуть об'єднати із Запорізькою обласною науковою бібліотекою. На підтримку бібліотеки приєдналися відомі українці, серед яких - письменник Сергій Жадан та брати-видавці Віталій і Дмитро Капранови.

Крім того, опечатати можуть Запорізький обласний краєзнавчий музей, причина полягає у порушенні пожежної безпеки. Щоб привести в лад згідно з пожежною безпекою потрібно чотири мільйони гривень. Втім, як ви зрозуміли, таких грошей в бюджеті немає.

Ще одне рішення, яке сколихнуло всіх мешканців Запорізької області - масове закриття протитуберкульозних амбулаторій. З 1 квітня 2020 року в Запоріжжі закриються три з чотирьох нині чинних закладів. Відповідне рішення, в рамках реалізації медичної реформи, прийняла запорізька обласна рада. Через два місяці повністю припинять роботу Шевченківська, Вознесенівська та Олександрівська протитуберкульозні амбулаторії. Співробітників цих медустанов уже попередили про масове скорочення. Воно торкнеться близько 80% обслуговчого та медичного персоналу - близько 120 осіб. На все місто планується залишити лише 12 кваліфікованих фтизіатрів і приблизно стільки ж медсестер. Решті вже зараз пропонується шукати нове місце роботи поза медициною, або перекваліфікуватися в сімейного лікаря.

Однак, "переплюнув" усіх перший заступник ОДА Іван Федоров, який доправив документ "кому треба" і це рішення не для загального користування. Отже, послання стосувалось бюджетників, а саме про необхідність суворо економити на медсестрах та бібліотекарях. Сам Іван Федоров має мало причин скаржитися на безгрошів'я - з однієї його декларації в іншу «кочує» мільйон гривень готівкою. Сума з роками не зменшується і не збільшується.

Втім, "не пасе задніх" і Мелітополь. У місцевій мерії вирішили замовити квітів на 176 з лишком тисяч гривень - для всіляких нагороджень, покладань, а також проводів на пенсію (в декрет, відпустку, на підвищення). І це - при тому, що бюджет Мелітополя на 2020-й рік в порівнянні з торішнім зменшений в півтора раза - з 1,4 мільярда гривень до 995 мільйонів гривень.

"Економісти" виявились і в Запорізькій мерії.  Втім, заощадження пов'язані не з чиновницьким апаратом, а з електоратом. Бюджет Запоріжжя на 2020 рік зменшився (у порівнянні з 2019-м) на мільярд гривень. 

Заощадили:

  • - на підтримці української мови. На поточний рік чиновники виділять 233 тисячі гривень. Це майже вдвічі менше витраченого на «українізацію» у 2019-му. Тоді на підтримку і розвиток державної мови влада не пошкодувала 427 тис. гривень;
  • - на реконструкцію ботанічного саду, розташованого в Шевченківському районі. Облаштування теплиць може припинитися через брак грошей.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі