В облраді запропонували звільнити від податку три комунальні підприємства

В облраді запропонували звільнити від податку три комунальні підприємства

Наразі усі три підприємства дотуються з бюджету, тобто однією рукою облрада дає гроші, іншою – забирає

На засіданні депутатської комісії Запорізької обласної ради з питань будівництва, транспорту, зв'язку та паливно-енергетичного комплексу запропонували звільнити від податку три запорізькі комунальні підприємства – "Облводоканал", "Автогосподарство" та "Універс".

Як передає 061, з відповідною пропозицією виступила начальник управління з питань соціально-економічного розвитку та бюджету виконавчого апарату облради Оксана Клиба. Вона нагадала, що з 2013 року діє положення щодо відрахування у вигляді податку 15% балансового прибутку кожного комунального підприємства до загального фонду обласного бюджету.

Однак, зазначила Клиба, у цьому році "Облводоканал" звернувся до облради із проханням звільнити його від цього податку, оскільки підприємство є збитковим та згідно рішенню сесії у тому році отримало 31 млн грн дотацій, які пішли на сплату зарплатні, рахунків, штрафів, пені та поповнення електронного рахунку підприємства.

"Гроші лягли на дохідну частину комунального підприємства. Балансовий прибуток вийшов у розмірі 10,1 мільйон гривень. З цієї суми обласному бюджету "Облводоканал" повинен заплатити 1,5 мільйона гривень. У зв'язку з тим, що у підприємства немає оборотних коштів і постійно присутня заборгованість з зарплатні, то він цього не зробив. Вже є приписи інспекції. Так виходить, що однією рукою ми датуємо підприємства з обласного бюджету, а іншою рукою забираємо ці ж гроші назад", – пояснила вона.

Така ж сама ситуація з КП "Автогосподарство" та "Універс", у зв'язку із чим чиновники пропонують звільнити їх від податку починаючи з другого півріччя 2019 року.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі