Костянтин Бриль про скликання сесії, губернаторство, повернення фігур часів Януковича та фактор Коломойського

Костянтин Бриль про скликання сесії, губернаторство, повернення фігур часів Януковича та фактор Коломойського

Після інавгурації президента Зеленського вся Україна затамувала подих в очікуванні, що ж буде далі: якою буде наша країна у найближчі п'ять років, та хто стане до керма влади при новому Гаранті Конституції?

Нещодавно ми поспілкувалися з авторитетними політологами, юристами, чиновниками та депутатами про те, хто може реально претендувати на пост губернатора Запорізької області. Думки прозвучали діаметрально різні та більшість зійшлася на тому, що до нашого регіону прикута увага Дніпропетровських та Донецьких олігархічних кланів. Є позиції, що пост може зайняти людина Богуслаєва, чи представник команди Зе.

Про це, та багато іншого ми попитали людину, яка може оцінити ситуацію зсередини, - очільника Запорізької ОДА Костянтина Бриля. 

Про губернаторство та скликання сесії

- На сьогодні існує багато гіпотез стосовно того, хто може отримати посаду керівника області, та є й інформація, що губернатором можете залишитися ви. Що скажете з цього приводу?

- Дане рішення приймати виключно президентові. Пост губернатора є прямою вертикаллю виконавчої влади, яка підпорядкована Кабміну. АП - це підрозділ, який забезпечує діяльність Гаранта. Тобто, призначення і звільнення очільників області подає президент, а Кабмін погоджує. 

Я не тримаюся за це крісло. Я офіцер, я виконую команду. Як скаже президент, так і буде. Скаже піти, - піду. Скаже  залишитися, - залишуся.

Зараз ми не можемо у прифронтовій області допускати розхлябаності. І тому на сьогодні держапарат в обличчі моїх заступників та голів адміністрацій працює у повному особовому складі.

Які сектори в роботі майбутньому керівнику області треба «взяти на озброєння»?

- Таких аспектів дуже багато. Наразі проходять торги, укладаються договори з приводу ремонту місцевих доріг, фінансування складає майже 600 млн.грн. Ми несемо за це відповідальність. Ці роботи треба реалізувати протягом найближчих двох місяців.

Окрім цього, в Запоріжжі будуються амбулаторії, стадіони та багато іншого. Є величезні проекти з капітальними вкладами, які треба реалізувати. Кидати все це на півдорозі не можна. Тож наступного четверга, 30 травня, ми з керівником Запорізької обласної ради Григорієм Самардаком ініціюємо сесію. Є ряд складних питань, які треба вирішити якнайшвидше. 

(Під час запису даного інтерв'ю губернатор як раз збирав у своєму кабінеті заступників та викликав керівника облради задля врегулювання цього питання,-ред).

Про повернення фронтфігур часів Януковича та ключові призначення президентом Зеленським

Протягом цих двох днів Володимир Зеленський призначив та звільнив багато гучних осіб. Що скажете з приводу призначення на посаду глави Адміністрації президента Андрія Богдана, який є адвоката олігарха Ігоря Коломойського?

- Зараз країна переживає часи серйозних змін.

Багато хто намагається маніпулювати інформацією, робити популістичні заяви, аби покращити свій рейтинг. Я, як голова адміністрації, цього робити не стану. Це вибір Гаранта Конституції, якого підтримала більшість українців.

Колишній заступник глави Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрій Портнов повернувся до України, а днями було оприлюднене звернення екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова, де він виказав підтримку пану Зеленському. Багато кого бентежить, що повернуться й інші політичні фігури.

Ці процеси не робляться кулуарно, вони публічні. Кожне гучне «повернення» висвітлюється в засобах масової інформації та соцмережах. Якщо певна політична персоналія знаходиться в розшуку, по ній відкриті кримінальні справи, то правоохоронці на це зреагують. 

на фото: Андрій Портнов

Якщо говорити про Портнова, станом на сьогодні, він не знаходиться у розшуку і наскільки мені відомо, він усі європейські суди виграв. Зацитую очільника ГПУ Юрія Луценка: «Якщо є не лише претензія, а й конкретна інформація, - подавайте заяву». 

Про «фактор Коломойського» і майбутнє України 

Нещодавно, в інтерв'ю Денису Бігусу Коломойський розповів, що його вітав ряд українських чиновників з перемогою Зеленського. Окрім цього він абсолютно відкрито коментує можливі призначення на посади, які має визначати президент. А нещодавно взагалі повернувся до України. Що думаєте з цього приводу?

- На цій темі здійснювалося багато спекуляцій, була зроблена численна кількість маніпулятивних заяв задля вигоди конкретних політичних партій. 

на фото: Ігор Коломойський 

Ми знаємо з вами якісь конкретні факти, які б підтверджували причетність олігарха до новообраного президента? Ні. Нам відома лише абстрактна інформація зі стрічок Інтернету та припущення політиків. Треба зберігати спокій і думати.

Як ви гадаєте, що чекає на Україну у найближчі 5-10 років?

- Складне питання, адже розвиток сценарію може бути абсолютно різним. 

На рівні Верховної Ради та Кабінету міністрів наразі треба докласти максимум зусиль, аби консолідувати наше суспільство. Я вважаю, що багато ризиків в Україні може йди зсередини. Не треба забувати, що ми перебуваємо у стані війни. Нам не можна допустити політичної кризи, адже вона потягне за собою й економічну. 

Політикам зараз треба забути про розбіжності, сісти за стіл переговорів і йти на компроміси задля процвітання нашої батьківщини. В політичній боротьбі ми ризикуємо втратити країну.

Спілкувалася Вікторія Кушнір

Читайте також: 

Зона жорсткої турбулентності: чиновники, депутати, юристи та політологи про призначення нового губернатора

До Запоріжжя прикута увага Путіна, тому важливий кожен крок – інтерв'ю з губернатором Запорізької області Костянтином Брилем (відео)

Не люблю боязливих і слабкодухих, такі рано чи пізно стають зрадниками,- інтерв‘ю з депутатом Зайцевим 

Десятки паїв, будинки, люксові автівки і тисячі доларів готівкою: е-декларація запорізького депутата-мільйонера

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі