В столиці презентували "план деокупації Донбасу та Криму"

В столиці презентували 'план деокупації Донбасу та Криму'

Сьогодні, 27 лютого, голова партії «Голос» Сергій Рахманін представив «план деокупацію Донбасу і Криму» - це альтернативний варіант Мінським угодам.

На думку депутатів однойменної фракції, план повинен сприяти «домогтися миру на українських умовах».

У представленому плані з восьми етапів перші сім стосуються Донбасу, і лише останній, восьмий - анексованого Криму. Він називається «Початок залишкового відновлення суверенітету і територіальної цілісності України».

«Питання Криму не є питанням обговорення в Мінську, і воно не планується. А тому питання Криму зависло, зник з міжнародного дискурсу і, на превеликий жаль, зникає з внутрішньоукраїнського дискурсу. Повинна бути новий майданчик для його обговорення - Мінська, Кишинівська, Вінницька ... Неважливо, але вона повинна бути створена обов'язково. І тут залежить від вправності наших дипломатів. Від аргументів, які вони знайдуть для наших американських, британських, французьких і німецьких колег. Ми вважаємо, що є можливість і потреба розширити коло реальних учасників цих переговорів шляхом країн-підписантів Будапештського меморандуму »- повідомив Рахманін.

Він уточнив, що Росія «повинна визнати, що вона обговорює подальшу долю окупованих територій не тільки Донецької та Луганської областей, а й Криму».

За його словами, консолідовані збитки від анексії Криму та окупації частини Донбасу повинна порахувати спеціалізована структура, яка повинна з'явитися в Україні найближчим часом, для чого, як він повідомив на презентації, поданий відповідний законопроект.

Крім цього Рахманін заявив, що необхідно використовувати суди й санкції, як спосіб тиску на Росію для розв'язання питання Криму.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі