В Запорізькій області СБУ розслідує факти незаконного впливу на перебіг виборчого процесу

В Запорізькій області СБУ розслідує факти незаконного впливу на перебіг виборчого процесу

Наразі в СБУ не повідомляють подробиць розслідування

Служба безпеки України проводить розслідування за зверненнями низки кандидатів у народні депутати щодо незаконного впливу на перебіг виборчого процесу в Запорізькій області, інформує прес-служба СБУ.

Як повідомляють у Службі безпеки, особи, діяльність яких зараз перевіряється, здійснювали в інтересах Росії протиправну діяльність у регіоні, спрямовану на користь підконтрольних кандидатів у народні депутати України. Вказані представники проросійських політичних сил організовували заходи з підкупу виборців, підвози осіб похилого віку на агітаційні зібрання, замасковані під розважальні заходи, незаконне стеження за опонентами та реєстрацію так званих "клонів".

Окремо в СБУ перевіряють інформацію щодо причетності цих осіб до проведення в інтересах російських спецслужб дестабілізаційних заходів, спрямованих на загострення суспільно-політичного стану в регіоні, надання допомоги представникам іноземних організацій у проведенні підривної діяльності на шкоду суверенітетові та територіальній цілісності України та підготовці провокацій у день голосування та підрахунку голосів.

Наразі СБУ не повідомляє імен або інших подробиць. Відомо, що слідчі органів державної безпеки відкрили кримінальне провадження за статтями 111 (Державна зрада) та 160 (Підкуп виборців) Кримінального кодексу України.

В останні дні низка ЗМІ на регіональному та національному рівні разом із деякими кандидатами в депутати повідомляли про події, які відбувалися у Запорізькій області – зокрема, про підкуп виборців та масове реєстрування "клонів" на виборах. Цілком можливо, що заява СБУ є реакцією саме на ці повідомлення. Також ми писали, що 16 липня факти підкупу виборців виявила й Національна поліція, яка теж зареєструвала кримінальне проваждення за статтею 160 КК України.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі