Вафлі, кава та наркотики: про що дискутували в Запорізькій прокуратурі №2

Вафлі, кава та наркотики: про що дискутували в Запорізькій прокуратурі №2

Запоріжжя – вживання та розповсюдження наркотичних речовин дедалі більше набирає обертів. Сьогодні кожна друга будівля міста-Z, затаврована адресою інтернет-ресурсу, котрий займається збутом наркотиків. По Запоріжжю масово розвішані оголошення про «заробіток» на розкладанні наркозасобів. Крім того, збільшився відсоток молоді, яка у віці до 18 років пробувала будь-які з наркотичних речовин.

Саме цій темі була присвячена зустріч у форматі «круглого стола», яку ініціював керівник Запорізької місцевої прокуратури №2 Роман Мазурик спільно з журналістами. Так, у формі дискусії представництво прокуратури хотіли донести механізми співучасті  населення у боротьбі з розповсюдженням наркотиків.

За словами пана Мазурика, за останні два тижні співробітники відомства провели близько 20 обшуків. Так, в ході рейду затримано 5 осіб, причетних до розповсюдження наркотиків, а це показник  діяльності райвідділу за рік.

Пожвавлення діяльності у напрямку протидії поширенню наркотиків керівник прокуратури пов’язує з оновленням керівництва у силових структурах.

Керівник міської прокуратури повідомив, що сьогодні в Запоріжжі функціонує приблизно 10 тис. розповсюджувачів наркотичних речовин. Тільки у Шевченківському районі займаються спекуляцією 30 ромських угруповань з виготовлення та продажу наркотиків. Наразі найбільший трафік наркотиків з Нікополя та Марганця.

Чи існує панацея проти розповсюдження «травок» і «таблеток»? 

Також Роман Мазурик розповів про механізми впливу населення на розповсюдження наркотиків. До слова, якщо людина помітила особу, яка фотографує не типові для цього об’єкти: клумби, лавки, під дитячими гірками – необхідно про це повідомити за номером 102. При такому виклику патрульна поліція повинна виїхати впродовж 10 хвилин. Намагатись тримати в полі зору «закладника», при можливості сфотографувати.

У ситуації, коли достеменно відомо, що за конкретною адресою розповсюджують наркотики потрібно повідомити: поліцію, Департамент внутрішньої безпеки МВС, управління СБУ, управління внутрішньої безпеки СБУ, ДБР. Лише в такому разі заява не залишиться не поміченою.

Ясна річ, що кожен боїться за власну безпеку і не бажають піддавати себе та родину ризику. У такому випадку органи правопорядку «легендують» особу заявника – змінюють адресу, ім’я, номер телефону.

Під час дискусії не оминули увагою і тему корупції силовиків у боротьбі з наркотиками. Роман Мазурик визнав, що така ситуація наразі існує. Однак для її виправлення необхідна повноцінна та ґрунтовна реформа Департаменту протидії наркозлочинності. Адже сьогодні ребрендинг пройшов, але підхід залишився старий.

Учасники зустрічі прийшли до висновку, що боротьба з наркозлочинністю повинна мати системний підхід. При цьому маючи підтримку на всіх рівнях органів державної та місцевої влади до силових структур і громадських організацій. Наприкінці круглого столу учасники запропонували створити онлайн-карту, на якій люди зможуть ставити відмітки локацій, де реалізують або виготовляють наркотики.

 

 

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі