Верховний суд відмінив рішення стосовно ексзаступника мера Запоріжжя щодо розкрадання земель

Верховний суд відмінив рішення стосовно ексзаступника мера Запоріжжя щодо розкрадання земель

Верховний суд України скасував рішення судів попередніх інстанцій, які дозволили виправдати ексзаступника мера Запоріжжя Сергія Гладченка в кримінальній справі щодо розкрадання 2,5 га рекреаційних земель на Великому Лугу в Запоріжжі.

Про це з посиланням на рішення судів повідомляє «Запорізький центр розслідувань».

Крім того,  Гладченка звинувачували в зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки (стаття 364 КК України). За матеріалами слідства, Гладченко у 2012 році організував землевідведення земель дитячих таборів 26 приватним особам під забудову.

Вся річ у тому, що 2006-го року Запорізька міськрада ухвалила рішення №50 «Про затвердження містобудівної документації -« Коригування техніко-економічного обґрунтування Функціонування селища Великий Луг міста Запоріжжя ». Згідно з яким, на окремих ділянках Великого Лугу, де за радянських часів розташовувалася велика частина баз відпочинку і дитячих таборів, можна було вести котеджну забудову.

Через п'ять років прокуратура внесла протест на це рішення міськради, і депутати скасували його, прийнявши відповідне рішення №79 від 22 червня 2011 року.у 2012-му, до заступника мера звернулися громадяни з проханням погодити їм проекти землеустрою під котеджі на ділянці загальною площею 2,55 гектара, раніше викуплених фірм Володимира Кальцева «Преміумстандартсервіс». Гладченко погодив їх проекти та запустив подальший процес землевідведення, як заступник голови земельної комісії міськради. Оскільки дані землевідведення порушували рішення 2011-го року, то це і стало складом злочину.

Виправдувальний вирок, винесений Гладченко в травні 2017 року, ґрунтувався на рішенні суду за позовом, поданим одним із забудовників, інтереси якого представляв адвокат Гладченко.

У разі доведення провини чиновнику загрожує від 5 до 8 років позбавлення волі.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі