Відпочинок зі смаком каналізації: як штрафують бізнесменів на Запоріжжі за злив відходів в Азовське море

Відпочинок зі смаком каналізації: як штрафують бізнесменів на Запоріжжі за злив відходів в Азовське море

Виявляється, що викликати спецтранспорт для чищення каналізації дорожче, ніж сплатити штраф за злив відходів у море

В останні дні у Запорізькій області набирає обертів скандал зі зливом відходів з баз відпочинку, ресторанів, кафе тощо у Кирилівці. Каналізаційні відходи зливаються у пісок пляжів, або відразу до вод Азовського моря – у якому, нагадаємо, ми купаємося, коли відпочиваємо.

Як повідомляє "РІА Мелітополь", виявляється, що обладнання спеціальних герметичних вигрібних ям та виклик спецтранспорту для їх очищення обійдеться підприємцю значно дорожче, ніж сплата штрафу за забрудення моря відходами з туалетів, ванн, душів тощо, бо суми штрафу за вчинення екологічного злочину дуже смішні у порівнянні з тим, скільки у Кирилівці заробляють на відпочиваючих.

Власне розмір штрафу залежить від того, куди саме потрапляють відходи – до піску, землі, або у води Азовського моря чи Утлюжського ліману. Називають різні цифри – 150, 300, максимально – 5000 гривень. Юристи кажуть, що притягати до такої відповідальності можна щоденно, але займатися цим нікому не цікаво.

Чим небезпечний злив каналізаційних відходів просто у море? По-перше, у забрудненій відходами життєдільності воді розмножуються збудники різних інфекційних хвороб. Місцеві мешканці та туристи скаржаться на спалах шлункових розладів у людей – дітей та дорослих, та вважають, що неабияку роль тут зіграв саме злив відходів у море. Окрім цього. купатися у такій воді вже не можна, бо є варіант підхопити не тільки інфекцію, але й щось гірше. І втретє, велика кількість фосфатів у відходах фактично стимулює зростання водоростей у воді, бо фосфати – то їхня улюблена їжа, а чим більша кількість водоростей, тим більш "квітуча" вода біля морського узбережжя.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі