Відсьогодні в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд

Відсьогодні в Україні запрацював Вищий антикорупційний суд

Розгорнути роботу суду в Україні намагалися ще за часів попереднього президента

З 5 вересня в Україні почав свою роботу Вищий антикорупційний суд України (ВАКС). Про це повідомили у прес-службі суда.

Дату запуску суду визначили у травні на зборах суддів ВАКС, вже у липні суду надали приміщення для роботи. Головою ВАКС обрали Олену Танасевич – вона перемогла, маючи 23 голоси суддів з 38 наявних при 20 необхідних.

Суд складається з 38 суддів, 11 з них працюють в Апеляційній палаті суду.

Вищий антикорупційний суд є постійно діючим вищим спеціалізованим судом в системі судоустрою України. Його завданням є здійснення правосуддя з метою захисту особи, суспільства і держави від корупційних та пов'язаних з ними злочинів та судового контролю за досудовим розслідуванням цих злочинів, дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. З моменту запуску суду до його юрисдикції повинні бути передані усі кримінальні провадження у сфері корупції (як нові, так і ті, що вже слухаються). Окрім того, до завдання ВАКС входить розгляд клопотань Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).

Як повідомляє "Дзеркало тижня", у НАБУ вже дали згоду на передання справ із корупції до ВАКС. Директор НАБУ Артем Ситник пообіцяв, що до суду надійде більше 200 відповідних справ.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі