Новопризначений губернатор Запоріжжя взявся за розв'язання проблем Хортиці

Новопризначений губернатор Запоріжжя взявся за розв'язання проблем Хортиці

Про це губернатор написав на свій сторінці у Facebook.

Голова ЗОДА Віталій Туринок вирішив приділити належну увагу острову Хортиця. Для цього чиновник зустрівся з генеральним директором заповідника Максимом Остапенком та іншими спеціалістами.

За словами губернатора, на засіданні обговорили плани розвитку острова. Для цього спеціалісти виділили три пріоритети, важливі для покращення стану Національного заповідника. Так, першим пріоритетом є оформлення землі, яка належить заповіднику. Губернатор наголошує на тому, що протягом останніх років територія острова заткнулася із саботажем оформлення землі з боку Держгеокадастру в Запорізькій області. Питання державної реєстрації землі Віталій Туринок контролюватиме особисто.

Наступним аспектом покращення стану Хортиці губернатор визначив підготовку спільних пропозицій до проєкту держбюджету-2020. Зокрема, на острові забезпечать інфраструктуру – дороги, зупинки, освітлення.

Також важливим залишається розробка стратегії розвитку заповідника. Крім того, губернатор пообіцяв звернутися до Кабінету Міністрів з проханням фінансувати реконструкцію музею історії Запорозького козацтва.

Раніше "Факти Запоріжжя" повідомляли, що Громадська організація "Справжні дії" звернулася до Кабміну, Верховної Ради та запорізьких можновладців з проханням приділити увагу перспективам розвитку заповідника Хортиця. 

Зазначається, що острів Хортиця може розвинути свій потенціал та перетворитися на справжню пам’ятку світового рівня. Проте, перш ніж розробляти будь-які проекти, місцевим та столичним посадовцям слід знайти ресурси та зосередитися на розв'язання наявних проблемних питань розвитку території острова та функціонування заповідника.

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі