Війни перевізників у Мелітополі: Віталію Туринку вкотре "підсунули гарбуз"

Війни перевізників у Мелітополі: Віталію Туринку вкотре 'підсунули гарбуз'

Іван Федоров в черговий раз підсунув голові Запорізької обладміністрації «свиню».

На цей раз мова йде про судовий позов щодо визнання протиправним та скасування розпорядження голови Запорізької ОДА, який подав мелітопольський підприємець Сергій Прохоров.

На даний час у Мелітополі відбувається протистояння директорів транспортних підприємств, які надають послуги з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування. Протистояння відбувається між ТОВ «АТП АСА», яке належить Олександру Латоші та ТОВ «Підприємство Автосвіт» Сергія Прохорова.

Так, директор ТОВ «Підприємство Автосвіт» Сергій Прохоров звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправним та скасувати розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Туринка № 86 «Про скасування рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників».

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О. 10 березня виніс ухвалу, якою задовольнив вимоги позивача та зупинив дію розпорядження голови обласної державної адміністрації №86 від 28.02.2020  «Про скасування рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників», до набрання законної сили судовим рішенням у даній справі.

Підставою, для скасування рішення конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників стали матеріали роботи спеціально створеної комісії з розгляду скарги ТОВ «АТП АСА», яку очолював перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров.

За результатами роботи комісії було прийнято рішення про скасування результатів конкурсу з визначення автомобільних перевізників з перевезення пасажирів на міжміських і приміських автобусних маршрутах загального користування на об’єктах конкурсів № 28 та № 29. Підставою такого рішення став той факт, що договори оренди земельних ділянок де забезпечується проведення медичного огляду водіїв, їх стажування та інструктажі, а також огляд технічного стану автобусів та їх зберігання ТОВ "Підприємство Автосвіт" перебувають у процесі оформлення.

Так виглядає офіційна версія Запорізької ОДА, але під час проведення журналістського розслідування ми знайшли факти, які підтверджують особисту зацікавленість Івана Федорова у скасуванні результатів конкурсу. За інформацією мелітопольських ЗМІ Івана Федорова та Олександра Латошу пов’язують давні й корисні взаємовідносини. З моменту приходу Івана Федорова у політику Олександр Латоша безкоштовно надає свій автотранспорт під час проведення виборів, бусіки Латоши у 2019  році активно використовувались під час виборчої компанії Сергій Мінька.

Також чиновники віддають усі замовлення на перевезення учнів, вчителів, спортсменів та інвалідів підприємствам Латоші. Так, протягом 2017-2020 років, ТОВ "АТП АСА",  визнано переможцем  тендерних закупівель, вартістю 1,6 млн грн, інше підприємство ТОВ "АТП-АСА"  за цей період отримано замовлення на 2,1 млн грн. Також Олександр Латоша отримує компенсацію за нічим не підтверджені перевезення пільгових категорій громадян. У той час, як до Мелітопольської міськради неодноразово надходили скарги на водіїв ТОВ "АТП АСА", які відмовляються безкоштовно перевозити учасників АТО.

З 2018 року відносно обох підприємств Олександра Лотоші співробітниками поліції проводиться досудове розслідування за фактом випуску на лінію завідомо технічно несправних транспортних засобів, та допуск інших грубих порушень правил експлуатації транспорту, що убезпечують дорожній рух. За даним фактом розпочато кримінальне провадження № 12018080000000237 від 24.08.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 15 ст. 287 КК України.

Як бачимо, керівник транспортного підприємства Олександр Латоша, після програшу конкурсу скористався своїми зв’язками з Іваном Федоровим та зміг змінити рішення конкурсного комітету. Вочевидь, на даний час бізнесмен має намір почати здійснювати пасажирські перевезення на технічно несправних транспортних засобах, ризикуючи життям та здоров’ям пасажирів.

У зв’язку з цими подіями своєї посади лишився Андрій Антонов (посадовець підтвердив своє звільнення журналісту видання "Факти Запоріжжя", - ред.), який відповідає за промислову політику в ОДА. Втім, звільнення до прийняття рішення судом - незаконне. Сам же посадовець зазначає, що не став триматись за крісло, бо ніякого сенсу не вбачає в цьому.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі