Як живуть переселенці з Донбасу у Запоріжжі? (відео)

Як живуть переселенці з Донбасу у Запоріжжі? (відео)

Життя переселенців - раптове, несподіване, екстримальне. Вони не обирали війну, але війна обрала їх - беззахисних перед дійсністю. Люди змушені у 30 чи 60 років починати своє життя з нуля, шукати собі притулок і затишок вдалині від рідного міста. Модульне містечко стало оптимальним виходом із ситуації.

Питання житла залишається гострим для всіх, хто тікає від війни. Та кілька років тому у Південному мікрорайоні Запоріжжя з'явилось модульне містечко, що вміщує 237 чоловік, які не мають змоги самостійно винаймати житло. Проте модулі знаходяться на балансі "Червого Хреста", а не місцевої влади.

Як зазначає волонтерка та переселенка з Донецьку Ірина Чорна, "вже два роки люди живуть у приміщеннях, за які ніхто не несе відповідальності - ні за пожежну безпеку, ні за технічне оснащення. Місцева влада не може взяти на себе контроль містечком, адже у державі не прописаний механізм передачі гуманітарної допомоги від організації владі".

Модулі відкрили ще 16 лютого 2015 року за сприяння консула Німеччини в Україні Детлефа Вольтера. Вартість будівництва становила 2,5 млн євро. Переселенці сплачують лише комунальні послуги за "сірі контейнери", проте адаптуватися до нових умов вдається надзвичайно важко.

"Ще два роки тому волонтери допомагали, хто чим міг, не питаючи, що переселенцям реально потрібно. Якось привезли багато гречаної крупи, і настільки багато, що її довелося викидувати, щоб не плодились небажані гості. А у сусідньому будинку живуть пенсіонери, які змушені виживати, поки сюди завозять гречку мішками", - зазначає активістка.

"Зі свого боку, місцева влада надає соціальні виплати переселенцям, які люди витрачають на сплату комунальних послуг. Мешканцям модульного містечка пропонували переїхати до іншого житла, створеного спеціально для внутрінньопереміщених осіб, але вони не виявили такого бажання", - каже комендантка модулів Анжела Василівна.

Схоже, що мешканці Донбасу поступово звикають до "тимчасового" житла. Та чи мають вони вибір?

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі