Як нардеп Михайло Крячко заробляє на «бізнес-запитах»

Як нардеп Михайло Крячко заробляє на «бізнес-запитах»

Жвавості хоч відбавляй…

Народний депутат України від Політичної партії «Слуга народу» Михайло Крячко є одним з найактивніших запорізьких політиків. Так, з моменту обрання ним до різних інстанцій було подано  35 депутатських запитів.

Більшість запитів стосуються правопорушень, які вчинили екс-губернатор Костянтин Бриль, нардеп Олександр Пономарьов та перший заступник голови Запорізької ОДА Іван Федоров.

Чим викликані ці запити не зовсім зрозуміло. Чи то такий вид боротьби за «все хороше проти всього плохого», чи то війна компроматів, як один із видів підготовки до місцевих виборів, стане зрозуміло найближчим часом. Наприклад, про можливе відношення до кримінальних та корупційних правопорушень з боку першого заступника голови Запорізької ОДА Івана Федорова, у 2020 році Михайло Крячко направив 13 депутатських запитів.

Вельми цікава статистика простежується і в запитах ініційованих нардепом на адресу Міністра фінансів Оксани Маркарової та Голові Державної податкової служби  Сергію Верланову.

Запити, направлені депутатом на адресу Мінфіну та ДПС України, стосуються проблем у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, які виникли у ТОВ «Алоінс-Агро» та ПП «Лендфорт Дніпро». Ще один запит, направлений на адресу ДПС України стосується ТОВ «НВП Агрофірма «Солодководне», яке у лютому 2019 року було включено до бази ризикових платників-підприємств, що відповідають критеріям ризикованості.

Депутат просить невідкладно розглянути звернення та вжити негайних заходів реагування, направлених на вирішення зазначених у запиті питань.

За даними сервісу Opendatabot ми з’ясували, що ТОВ «НВП Агрофірма «Солодководне», ТОВ «Алоінс-Агро» та ПП «Лендфорт Дніпро» належать до Агрохолдингу Landfort, співвласником якого є Віталій Боговін.

На позачергових виборах до Верховної ради Віталій Боговін був кандидатом від Політичної партії «Слуга народу», але програв Олександру Пономарьову. Після цього Віталія Боговіна розглядали, як кандидата на посаду голови Запорізької ОДА, але Дмитро Попов зміг посадити у крісло очільника області Віталія Туринка.

Всі розуміють, що знаходження підприємства у переліку ризикованих платників значно перешкоджає господарській діяльності, внаслідок автоматичного блокування податкових накладних у системі СМКОР, бізнес зазнає збитків. За нашою інформацією власники підприємства звернулись до свого земляка та однопартійця Михайла Крячка, з проханням допомогти, і як бачимо, нардеп погодився й підписав підготовлені запити.

За даними із відкритих джерел у Верховній Раді минулого скликання активно продавалися депутатські запити. Так, запит можна було скерувати до ГПУ з вимогою покарати злочинця, а фактично  – конкурента по бізнесу, до Кабміну – щодо грошей. Це давало змогу нардепам отримати додаткове фінансування від підприємців або зацікавлених осіб.

За даними експертів й самих нардепів, розцінки на депутатське звернення стартували від 3 тис. доларів, запит – від 5 тис. доларів, стільки ж коштував і виступ із трибуни. Важко сказати чи працює дана схема сьогодні та чи отримав Михайло Крячко грошову винагороду від Віталія Боговіна, але як-не-як, а запити стосуються доволі прибуткових питань.

До речі, на даний час одне з ініційованих питань вже вирішено позитивно, ТОВ «НВП Агрофірма «Солодководне» виключено з переліку ризикових платників податку на додану вартість.

Також цікавим є той факт, що так звані бізнес-запити, наприклад, вирішення з ДПС України проблемних питань компаній, які входять до агрохолдингу Боговіна, Михайло Крячко подає від свого імені, а запити до ДБР, Генпрокурора, Нацполіції проти Бриля, Пономарьова та Федорова нардеп подає разом з Романом Сохою.

Чи то Романа не було поруч, чи то Михайло не бажає ділитися зі своїм однопартійцем.

Якщо Вам відомі:

  • 1. факти порушення законів України посадовими особами;
  • 2. факти про корупційні схеми у державних органах, комунальних підприємствах та органів місцевого самоврядування;
  • 3. зловживання службовим становищем посадових осіб.

Звертайтесь до ГО "Справжні дії":

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі