Як змінюються електоральні симпатії на 74 окрузі

Як змінюються електоральні симпатії на 74 окрузі

прес-факт

До виборів залишається декілька днів. Соціологи надали нові дані щодо електоральних симпатій жителів Олександрівського та Комунарського районів Запоріжжя. 

Якщо на початку місяця більше третини опитаних запорожців не знали за кого проголосують 21 липня та чи підуть на вибори, то зараз 82% мають твердий намір прийти на виборчу дільницю. Лідерами передвиборчої гонки по 74-му виборчому округу так і залишаються чинний нардеп Петро Сабашук і депутат Запорізької обласної ради Володимир Величко. Також до п'ятірки лідерів увійшли директор СК «Мотор» Геннадій Касай, представник «Європейської Солідарності» Олександр Константинов і представник «Опоблока» Ігор Чумаченко.

Про це говорять результати соціологічного опитування, проведеного фахівцями Міжнародного інституту стратегічних досліджень й Київського інституту соціології «Sociology +» (під керівництвом професора А. Петровського). Як зазначив професор, останнім часом друковані та електронні ЗМІ Запоріжжя тиражували неправдиві соціологічні опитування фірм з сумнівною репутацією, надані окремими кандидатами-мажоритарниками. "Результати такої псевдосоціології вражали протилежністю результатів",- добав Петровський.

З метою з'ясування електоральних симпатій на 74-му виборчому окрузі з 8 по 16 липня трьома незалежними організаціями було проведено спільне соціологічне дослідження, під час якого опитали 5000 жителів Олександрівського та Комунарського районів віком старше 18 років.

Наразі голоси жителів округу розподілилися наступним чином:

Володимир Величко - 22%

Петро Сабашук - 18%

Геннадій Касай - 13%

Ігор Чумаченко -9%

Олександр Константинов - 5%. Підтримують інших кандидатів - 15%. Не збираються брати участь у виборах ─ 18%.

Докладніше про кандидатів

Володимир Величко - перший у бюлетені мажоритарників. Одним з перших розпочав свою виборчу кампанію, на останньому етапі гонки отримав підтримку інших партій та кандидатів. Кандидат навіть підписав з ними меморандуми, на минулому тижні це активно висвітлювалося у Запорізьких ЗМІ. Величко активно проводив зустрічі з жителями округу, обійшов практично кожен двір, був помічений на ринках та зупинках округу під час роздачі листівок і спілкування з людьми. В окрузі розгорнув боротьбу з наливайками та наркопритонами, домігся закриття більше 20-ти з них, чим заслужив довіру городян. Це єдиний кандидат, хто на 74 окрузі зміг мобілізувати інтернет-ресурси та налагодити контакт з молоддю в соцмережах.

Петро Сабашук - серед усіх претендентів на депутатське крісло по 74-му виборчому округу має багате політичне минуле, вже двічі обирався народним депутатом (у 2002 році від Блоку Віктора Ющенка, у 2014 ─ від Блоку Петра Порошенка). Сабашук як і раніше має певне число прихильників на окрузі, у форматі так званої сітки. Під час попередньої виборчої кампанії обіцяв добудувати мости, звести церкву на Фестивальній площі, та цьому не судилося збутися. За час останньої каденції прогуляв 72% пленарних засідань ВР. На сьогодні у Петра Сабашука високий антирейтинг. Мабуть, кар'єра нардепа добігає кінця.

Геннадій Касай ─ висуванець з «Мотор Січі», представник партії «Слуга народу».

Ігор Чумаченко ─ є членом партії «Опозиційний блок», яка за останніми оцінками не проходить до Парламенту.

Олександр Константинов ─ директор ТОВ «ЕпіцентрК». На своєму окрузі проводив ремонти під'їздів і має хорошу репутацію. Висувається від політичної партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка, що, ймовірно, й завадило стати лідером гонки.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі