Запоріжцям на замітку: система довіри до нової влади

Запоріжцям на замітку: система довіри до нової влади

Соціологічна служба Центру Разумкова провела дослідження щодо довіри українців до врегулювання ситуації в країні

Було опитано 2015 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму і окупованих територій Донецької і Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення країни за основними соціально-демографічними показниками. Вибірка опитування будувалася як багатоступенева, випадкова із квотним відбором респондентів на останньому етапі. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Понад 40% українців вважають, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це поки що не вдається.

"Характеризуючи дії влади, найчастіше громадяни України вважають, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні, але їй це поки в основному не вдається (таку думку поділяють 41,5% респондентів)", - йдеться в результатах дослідження.

29,4% опитаних заявили, що нова влада намагається поліпшити ситуацію в країні і багато в чому їй це вдається, а ще 19,9% - що нова влада не намагається поліпшити ситуацію в країні, а лише імітує зусилля в даному напрямку.

Крім того, 23% респондентів повідомили, що дії нової влади виправдали їхні сподівання, ще 5,1% - що дії нової влади виявилися кращими, ніж вони очікували, 9,3% заявили, що нова влада не виправдала їхніх надій, 12,1 % - що від нової влади вони нічого доброго не очікували, так і сталося, 5,6% - що вони від нової влади нічого доброго не очікували, але вона виявилася ще гіршою, ніж вони думали.

Водночас 39,7% опитаних українців дотримуються думки, що ще занадто рано давати оцінку діям влади.

Крім цього, 54,5% респондентів вважають, що дії Президента Володимира Зеленського в першу чергу спрямовані на захист загальнонаціональних інтересів. Одночасно 24,5% впевнені, що його дії в першу чергу спрямовані на захист власних інтересів та інтересів свого політичного оточення.

Ще 48,2% респондентів вважають, що нинішня влада краща, ніж попередня, 26,6% заявили, що вона нічим істотно не відрізняється від попередньої, а 8,3% - що вона гірша за попередню.

 

 

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі