Запоріжжя залишиться без основного джерела доходу: що робити і як бути

Запоріжжя залишиться без основного джерела доходу: що робити і як бути

Децентралізація, як виявилося, має й не дуже добрі особливості.

Під час 43-ї сесії Запорізької міської ради 25 вересня перед міськими депутатами у повний рост постало питання наповнення міського бюджету у наступному, 2020 році.

Справа в тому, що левова частка фінансових надходжень до міського бюджету надходила від акцизу доріг. Та з наступного року кошти від акцизу будуть надходити до Дорожнього фонду України, таким чином, місто втрачає велику частину своїх доходів.

За словами заступниці міського голови Валентини Малиш, місто живе за рахунок такого акцизу з 2015 року. При цьому з Києва у наступному році гроші не повернуться навіть у меншому розпорядженні.

Децентралізація, як виявилося, має й не дуже добрі особливості. Оцей момент, наприклад, позначиться на житті насамперед звичайних містян, зокрема, на соціальній сфері. Наприклад, як пише "Акцент", субвенцій з міського бюджету на зарплати медпрацівникам вистачить тільки на півтора місяці. Аналогічна ситуація з педагогами, окрім того, їм мають підвищити зарплатню, але звідки візмуться на це гроші – невідомо. Також навіть у найкращому варіанті субвенції не зможуть покрити інфляцію та дефіцит міського бюджету, який наразі становить 750 млн грн. Також Запоріжжя набрало різноманітних кредитів, які буде потрібно якось повертати.

Як відзначила Малиш, наразі пропозиції щодо виходу з цієї ситуації подані до Асоціації міст України, готуються звернення до нардепів та галузевих міністерств.

Будьте в курсі подій, читайте новини «Факти Запоріжжя» у ТелеграміФейсбуці та на Ютуб-каналі

Коментарі